Czarni przegrali trzema bramkami

(th)
Artur Janus i jego koledzy z zespołu nie byli w stanie pokonać w sobotę Unii Janikowo. fot. Zbigniew Janicki
Unia Janikowo wciąż walczy o utrzymanie w lidze, a Czarni Żagań zajmują już bezpieczne miejsce w tabeli. Widać to było wyraźnie w sobotnim meczu.

Od początku atakowała Unia. Czarnym udało się odpowiedzieć groźną kontrą w 13 min, zakończoną jednak niecelnym strzałem. W 24 min było 1:0 dla gospodarzy. Adam Lisiecki dośrodkował na głowę Marcina Krzywickiego, który posłał piłkę w samo okienko. Goście szybko próbowali odpowiedzieć, ale ich akcje albo kończyły się faulem na bramkarzu, albo złymi dośrodkowaniami z rzutów wolnych.

W 35 min Damian Cuper odegrał do Sebastiana Hulisza, który strzałem w długi róg zdobył gola. Trzy minuty przed przerwą było już 3:0 dla gospodarzy po uderzeniu Krzywickiego. Straty zmniejszył w 68 min Marek Tracz, uderzając celnie z rzutu karnego. W 72 min mogło być 3:2, ale Paweł Ettinger wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później główkował Piotr Galuś, jednak minimalnie obok słupka. W 81 min wynik ustalił Łukasz Ślifirczyk, uderzeniem z 18 metrów.

UNIA JANIKOWO - CZARNI ŻAGAŃ 4:1 (3:0)

Bramki: Krzywicki 2 (24, 42), Hulisz (35), Ślifirczyk (81) - Tracz (68 - karny).
UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Lisiecki (od 72 min Jagielski), Brzeziński, Mądrzejewski (od 75 min Ślifirczyk), Hulisz (od 84 min Wawrzyniak), Nowosielski - Krzywicki (od 90 min Komsta).
CZARNI: Buchla - Khazadi (od 46 min Gad), Gajowy, Sudoł (od 67 min Szczur), Galuś - Janus, Małecki, Tracz, Kwiatkowski (od 46 min Wróbel), Hajdamowicz - Mania (od 58 min Żebrowski).
Żółte kartki: Brzykcy, Hulisz - Gajowy, Sudoł, Galuś, Tracz, Małecki. Sędziował Karol Mazuro (Olsztyn). Widzów 900.