Czarni Żagań przegrali w z Olimpią 2:3. Mnóstwo emocji w Grudziądzu

(th)
Olimpia Grudziądz i Czarni Żagań mogli sobie w środę pozwolić na otwartą grę. Oba zespoły zapewniły sobie już utrzymanie w II lidzie piłkarskiej. Wygrała Olimpia 3:2, ale Czarni też mieli swoje szanse.

W 9 minucie golkiper Olimpii łapiąc piłkę wybiegł z nią w rękach za pole karne. Sędzia podyktował rzut wolny, 17 metrów od bramki. Świetnym strzałem w okienko popisał się Marek Tracz i Czarni objęli prowadzenie. Trzy minuty później był remis. Olimpia wyrównała po uderzeniu Mariusza Kryszaka z wolnego, także w okienko. W 18 minucie gospodarze prowadzili. Piotr Ruszkul opanował piłkę w polu karnym i wpakował ją do siatki. Goście nie zamierzali rezygnować. Kilkadziesiąt sekund później gola zdobył Grzegorz Mania. W 25 minucie w słupek uderzył Tracz, a 30 sekund później tym samym odpowiedział Ruszkul. W 33 minucie dwukrotnie udanie po strzałach Krzysztofa Rusinka interweniował Karol Buchla.

W 60 minucie za zagranie ręką Michała Sudoła sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Bramka nie padła, bo świetną interwencją popisał się Buchla. W 75 minucie bramkarz Czarnych znów zabłysnął odbijając piłkę po główce Paschala Ekwueme. Nigeryjczyk, który kiedyś strzelał gole dla Czarnych, próbował wiele razy pokonać bramkarza swojej niedawnej drużyny. Jednak za często decydował się na egoistyczne zagrania.

W 81 minucie nie udało się Buchli interweniować skutecznie po raz kolejny. Obronił strzał Grzegorza Domżalskiego, ale przy dobitce Ruszkula był bezradny. W 85 minucie próbował odpowiedzieć Sudoł, lecz trafił w poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - CZARNI ŻAGAŃ 3:2 (2:2)

Bramki: Ruszkul 2 (18, 81), Kryszak (13) - Tracz (10), Mania (20).
OLIMPIA: Osiecki - Brede, Kowalski, Kościukiewicz, Simson - Domżalski, Adamczyk, Kryszak, Rogóż (od 70 min Koczur) - Ruszkul (od 88 min Skowroński), Rusinek (od 46 min Ekwueme).
CZARNI: Buchla - Janus, Gajowy, Sudoł, Khazadi - Hajdmowicz, Małecki, Piechowiak (od 82 min Żebrowski), Tracz, Wróbel - Mania.
Żółte kartki: Adamczyk - Gajowy, Mania, Sudoł. Sędziował: Łukasz Szczech (Pisz).