Czarni Żagań wygrali z Inowrocławiem (zdjęcia)

Tomasz Hucał 0 68 377 02 20 [email protected]
Czarni pokazali klasę w konfrontacji z trzecioligowcem. Rozbili Goplanię Inowrocław aż 6:0 i zapewnili sobie pozostanie w drugiej lidze. Teraz czas na działaczy, którzy muszą znaleźć pieniądze na kolejny sezon.

Już od pierwszej minuty żaganianie nie pozostawili gościom z Inowrocławia złudzeń. Grali szybciej, lepiej taktycznie i technicznie. W 8 min firmowa akcja: Kamil Kassian z rzutu rożnego wrzucił wprost na głowę Roberta Gacy, który zdobył pierwszego gola dla gospodarzy.

Goście błysnęli w 17 min, kiedy przewrotką popisał się Łukasz Kempski, ale Jakub Skrzypiec złapał piłkę. Kolejne minuty to popis Paschala Ekwueme. Najpierw zdobył gola dość przypadkowo, gdy piłka uderzona przez Macieja Kwiatkowskiego, odbiła się jeszcze od Michała Bały, aż wreszcie od stojącego dwa metry przed bramką Nigeryjczyka i wpadła do siatki. Zaledwie po sześciu minutach Ekwueme popisał się celnym strzałem głową i było 3:0. W 34 minucie Nigeryjczyk świetnie uciekł obrońcom i będąc sam na sam z golkiperem Goplanii nie miał problemów ze zdobyciem swojej trzeciej bramki.

Po przerwie gospodarze nie odpuszczali. W 55 min Bała z ostrego kąta uderzył w poprzeczkę, a 5 minut później wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Wojciech Frach zdobył kolejnego gola dla gospodarzy. Rezultat ustalił wspaniałym huknięciem w 64 minucie Dariusz Piechowiak.

Goście najlepszą sytuację mieli w 69 min Łukasz Paczkowski wrzucił w pole karne, gdzie dwa metry od bramki stał Łukasz Drwięga, ale przez nikogo nie atakowany uderzył w boczną siatkę.

Dwie minuty przed końcem spotkania często wychodzący z pola karnego bramkarz Marcin Ciesielski wybił piłkę spod nóg Ekwueme, ale w tej akcji sędzia asystent dopatrzył się zabrania ręką poza polem karnym i wyrzucił z boiska bramkarza Goplani. - Jeb... się w łeb. Prowadzą 6:0, a ty mnie jeszcze wyrzucasz - "czule" pożegnał się z sędzią gracz z Inowrocławia. Przez ostatnie dwie minuty w bramce zagrał pomocnik Paczkowski.

Sportowo miejsce w drugiej lidze Czarni już mają, teraz piłka po stronie działaczy. Dziś o godz. 18.00 w świetlicy klubowej wybrane mają być nowe władze żagańskiego klubu.

W pozostałych meczach barażowych: Jarota Jarocin - BKS Stal Bielsko-Biała 1:2 (w pierwszym meczu 2:0), Miedź Legnica - Błękitni Stargard Szcz. 4:3 - 3:1, Zagłębie Sosnowiec - Polonia Sparta Świdnica 1:0 -. Czarni, Jarota, Miedź, Zagłębie utrzymują się w drugiej lidze.