1/13
Za nami jedna z ostatnich kolejek w fazie zasadniczej....

Za nami jedna z ostatnich kolejek w fazie zasadniczej. Wyniki swoich meczów odwróciły drużyny z czołówki: Legia Warszawa i Piasta Gliwice. Przełamać udało się Pogoni Szczecin, a Arka Gdynia zwyciężyła po raz pierwszy za kadencji trenera Ireneusza Mamrota. Ciekawey mecz w Lubinie, gdzie obejrzeliśmy aż sześć goli i w Zabrzu, gdzie Lechia znów w samej końcówce pokazała pazur.

W jedenastce 28. kolejki znalazło się:
- 10 seniorów i 1 młodzieżowiec
- 6 Polaków i 5 obcokrajowców (Czarnogórzec, Czech, Duńczyk, Hiszpan, Słowak).
- po 2 graczy Legii, Zagłębia, po jednym Arki, Górnika, Lechii, Lecha, Piasta, Pogoni i Rakowa.

2/13
Ze wszystkich bramkarzy to właśnie on prezentuje się...

Dominik Hładun (Zagłębie Lubin)

Ze wszystkich bramkarzy to właśnie on prezentuje się najlepiej po długiej przerwie. Świetnie bronił w Szczecinie z Pogonią i teraz z Lechem Poznań u siebie. Drugi raz z rzędu wybieramy go więc do jedenastki i to mimo że trzy razy wyciągał piłkę z siatki.

W naszej jedenastce kolejki Hładun znalazł się po raz trzeci w sezonie.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DOA0o13Q1Xc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

3/13
Forma jak się patrzy! Czarnogórzec pozamiatał przy Reymonta...

Marko Vesović (Legia Warszawa)

Forma jak się patrzy! Czarnogórzec pozamiatał przy Reymonta - zwłaszcza w drugiej połowie. Zapamiętamy jego rajd prawą stroną zwieńczony dokładnym podaniem do Waleriana Gwilii. Tak padła bramka na 3:1 z Wisłą Kraków.

W naszej jedenastce kolejki Vesović znalazł się po raz czwarty w sezonie.

4/13
Dobrze, że wrócił do ekstraklasy. Dobrze dla ekstraklasy,...

Jarosław Jach (Raków Częstochowa)

Dobrze, że wrócił do ekstraklasy. Dobrze dla ekstraklasy, Rakowa, no i jego samego. W spotkaniu z ŁKS-em Łódź ustalił wynik. To jego drugie trafienie w sezonie i zapewne na nim nie poprzestanie.

W naszej jedenastce kolejki Jach znalazł się po raz trzeci w sezonie.