Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czekamy na zgłoszenia do konlursu Lady D! Są już pierwsze kandydatki!

(sndr)
Bożena Kobrzyńska jako pierwsza zgłosiła się do konkursu Lady D.
Bożena Kobrzyńska jako pierwsza zgłosiła się do konkursu Lady D. Archiwum prytwane
To już kolejna edycja konkursu "Lady D. im. Krystyny Bochenek". Konkurs ma na celu uhonorowanie kobiet niepełnosprawnych, które wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego. Stąd też nazwa konkursu. Lady D. pochodzi od stwierdzenia "Lady Disabled", czyli Dama Niepełnosprawna.

Niepełnosprawne panie mogą być "damami"" w kilku kategoriach: Dobry start (16 - 26 lat za działalność w różnych obszarach życia społecznego), Kultura i sztuka, Sport, Życie społeczne i życie zawodowe.

Bożena Kobrzyńska chce pomagać innym osobom niepełnosprawnym

Jak na razie dotarły dwa zgłoszenia. Jako pierwsza zgłosiła się Bożena Kobrzyńska, która uważa się za kobietę walczącą z przeciwnościami losu i taką, którą można docenić w kategorii życie społeczne. Sama podaje wiele swoich mocnych stron. Była nauczycielką, kierownikiem spedycji i agencji celnej. Prowadziła własną działalność, a teraz pracuje w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze.

Dlaczego zgłosiła się do konkursu? Bo chce pokazać, że pomimo niepełnosprawności można żyć pełnią życia. Ale jest jeszcze jedno: chce podziękować tym, którzy pomogli jej w trudnej dla niej chwilach. - Nikogo na świecie nie omija zmierzenie się z trudem, cierpieniem czy osobistą tragedią. Szczęścia i nieszczęścia splatają się ze sobą. Niespełna pół roku temu spłonął mój dom. W przeciągu paru minut zawalił się mój świat. Obydwoje z mężem jesteśmy osobami niepełnosprawnymi pragnę więc podziękować wszystkim przyjaciołom i sąsiadom, którzy do późnych godzin wieczornych, w pocie czoła pracowali pomagając nam ratować i zabezpieczać ocalałe sprzęty. Bez ich pomocy byłoby nam bardzo ciężko - opisuje w swoim zgłoszeniu do konkursu pani Bożena.

I dodaje, że najważniejsze dla niej jest to, że w obliczu takiej tragedii udzielono jej najważniejszego wsparcia jakim jest podjęcie pracy i powrót do aktywności zawodowej. A wszystko to dzięki Centrum Integracji w Zielonej Górze. - Praca energetyzuje, pozwala zapomnieć i nie mam najmniejszych wątpliwości, że odbywany obecnie staż wskrzesił we mnie chęć do działania, dzięki czemu stałam się pełna nadziei na przyszłość - pisze kobieta. Mówi, że wie, że nie ma na swoim koncie dyplomów i podziękowań.

Ale teraz za szansę jaką dostała, chce całym sercem zaangażować się w pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych.

Ewa Anna Psyk z Gozdnicy pomogła loklanej społeczności

Kolejne zgłoszenie pochodzi od Ewy Anny Psyk z Gozdnicy. Ma 34 lata i z wykształcenia jest dr nauk humanistycznych. W trakcie studiów była wolontariuszką w świetlicy Caritasu w Gozdnicy. Z własnej inicjatywy zbierała podpisy pod protestem mieszkańców w sprawie zamknięcia punktu rehabilitacji w Gozdnicy. Dzięki jej zaangażowaniu i interwencji w różnych miejscach gabinet ten istnieje.

Czekamy na kolejne kandydatki!

Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 30 maja do biura poseł Krystyny Sibińskiej, która objęła swoim patronatem konkurs w naszym województwie. Mailowo: [email protected], osobiście lub listownie: ul. Warszawska 6/107. Zgłoszenia przyjmuje też nasza redakcja. Maile należy wysyłać na adres: [email protected].

Przeczytaj też:Bachanalia 2015 w Zielonej Górze (zdjęcia, wideo)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska