Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czekoladowe święto okazało się hitem

Eugeniusz Kurzawa 68 324 88 54 [email protected]
Siostry Dagmara i Wiktoria Rzepowskie z Chwalimia chwalą sobie pomysł Święta Czekolady. - Zawsze to inaczej niż wszędzie - mówią.
Siostry Dagmara i Wiktoria Rzepowskie z Chwalimia chwalą sobie pomysł Święta Czekolady. - Zawsze to inaczej niż wszędzie - mówią. Mariusz Kapała
Święto czekolady w Kargowej okazało się hitem tego lata w plebiscycie "GL". Impreza wprawdzie zupełnie nowa, ale pokonała wiele bardziej znanych i starszych wydarzeń kulturalnych. Postawiliśmy zatem pytanie: co dalej ze świętem?

- Mnie się bardzo podobało, choć gdy przyszłam na Rynek to już zabrakło czekolady - wskazuje Dagmara Rzepowska z pobliskiego Chwalimia. Spotkaliśmy ją z młodszą siostrą Wiktorią (i suczką Moli) obok przystanku autobusowego, jednego z czterech w gminie, pomalowanego przez graficiarzy na tegoroczne czerwcowe Święto Czekolady. - Ale tak naprawdę to wszystko było ciekawe i udane. Ja wybrałam koncert Krzysztofa Krawczyka na Rynku, potem oglądałam jeszcze kabaret.

- O tym jak zmienić imprezę, co poprawić zastanawiamy się intensywnie już teraz - zapowiada wiceburmistrz Krzysztof Woziński. Ogólna koncepcja na przyszły rok jest nakreślona. Wiadomo, iż Dni Kargowej, które przybrały w tym roku po raz pierwszy formę Święta Czekolady, w 2012 r. zostaną podzielone na dwa duże wydarzenia. Pierwsze odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, i będzie rozgrywało się "wokół Macieja Kozłowskiego". Drugie, jako właściwie Dni i Święto Czekolady, zostanie przeniesione na wrzesień. Dlaczego?

- Uwzględniliśmy przede wszystkim sugestie firmy Grzegorza Gwoździa z Karpicka, który ze swymi mistrzami cukiernictwa zapewnił ostatnio tak ogromne zainteresowanie czekoladą - mówi Przemysław Nitschka, kierownik biura promocji. - Otóż uznał on, iż czerwiec jest za ciepły dla czekolady. A czekolada pozostaje dla nas priorytetem. Wokół niej za rok wszystko musi się kręcić i to zdecydowanie mocniej niż w 2011 roku. Dlatego wybraliśmy porę jesienną.

Za rok będzie lepiej

Do czekolady pozostaje "podpięty", ale zrealizowany będzie bardziej profesjonalnie niż poprzednio, konkurs Miss Czekolady. Przypomnijmy, iż w pierwszej edycji zwyciężyła miejscowa dziewczyna, licealistka Aleksandra Zewar.

Organizatorzy chcą, żeby od przyszłego roku był to szczebel do Miss Polski. Żeby wybory Miss Czekolady uznano za jedne z eliminacji do Miss Polski. Podobnie jak Miss Parowozów w niedalekim Wolsztynie.

- Mamy już kontakt z Agencją Princess z Zielonej Góry, która deklaruje się przeprowadzić te eliminacje - dodaje P. Nitschka.

Natomiast, żeby się dobrze przygotować do imprezy poświęconej M. Kozłowskiemu burmistrz wraz z zastępcą pojechali do... Zwierzyńca. To miasto na Lubelszczyźnie, gdzie odbywa się duży i atrakcyjny przegląd filmowy.

- I taki przegląd filmów, związanych z Maciejem Kozłowskim chcemy zorganizować u nas - sugeruje K. Woziński. - Być może nie będą to filmy z jego udziałem, ale np. pokaz "kina twardzieli", bo takie role grywał Maciej.

W tych ramach miałby się też odbyć mecz drużyn gwiazd filmowych i reprezentacji Polski bezdomnych.

- Chcemy, żeby te imprezy nadal pozostały hitem lata dla Lubuszan - deklaruje Woziński.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska