Czerwone Diabły odpaliły po przerwie! Irlandia znokautowana! [ZDJĘCIA]

Damian Wiśniewski
Belgia - Irlandia 3:0
Belgia - Irlandia 3:0 Hassan Ammar
Belgowie zrehabilitowali się za falstart na Euro 2016. Na Stade Matmut-Atlantique w Bordeaux Czerwone Diabły rozbiły Irlandczyków 3:0. Na gole ekipa Marca Wilmotsa kazała jednak czekać aż do drugiej połowy.

Dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że Belgowie właśnie zaczęli spełniać pokładane w nich oczekiwania i dorośli już do walki o mistrzostwo Europy, ale na pewno można powiedzieć, że zaczynają wchodzić na odpowiednie tory. Dziś podopieczni Marca Wilmotsa zmazali nieco plamę po występie z Włochami i pewnie pokonali Irlandczyków.

Pierwsza połowa nie zwiastowała może tak wysokiego wyniku, ale wyraźnie widać było poprawę w grze. Owszem, rywal jest dużo mniej wymagający, ale na grę „Czerwonych Diabłów” wreszcie można było patrzeć bez bólu oczu. Utrzymywali się długo przy piłce, lepiej nią operowali i stwarzali sobie sytuacje. Oddali co prawda tylko jeden celny strzał na bramkę, ale mimo to byli oni zdecydowanie bliżej strzelenia gola, aniżeli ich przeciwnicy.

Z ich strony nie groziło im zresztą praktycznie nic. Już nie widzieliśmy tak aktywnych skrzydeł u Irlandczyków, na co pewnie liczył Martin O’Neill przesuwając wyżej Bradyego. Nie było też uderzeń z dystansu, ani praktycznie jakichkolwiek innych. Jeff Hendrick i Wes Hoolahan byli skutecznie blokowani przed szesnastką i widoczny był brak pomysłu na rozegranie akcji.

Belgowie nie mogli strzelić gola z ataku pozycyjnego, wiec w drugiej połowie załatwili przeciwnika bronią, od której sami polegli w pierwszej kolejce. Zaczęli w końcu wykorzystywać szybkość swoich zawodników i od razu przełożyło się to na strzelanie goli. Najpierw De Bruyne popędził, zagrał do Lukaku, a ten spokojnie pokonał goalkeepera. Następny gol to co prawda kapitalna główka Witsela po dośrodkowaniu Meuniera, ale trzeci to następna kontra, znów wykorzystana przez napastnika Evertonu. Tym razem świetną asystą popisał się Hazard.

Euro 2016: Porno-film, kucyk i Embolo, czyli Jacek Gmoch i j...

Trudno powiedzieć czy lepszy przeciwnik i lepiej funkcjonująca defensywa nie sprawiłaby, że wynik byłby niższy, ale dzisiaj należy Belgom to, że na ten triumf w pełni zasłużyli. Dużo dały zmiany w składzie czyli wstawienie takich zawodników jak Dembele oraz Meunier, zwłaszcza ten drugi nie powinien mieć problemu z miejscem w wyjściowej jedenastce na kolejne spotkania. Spotkania, bo trudno sobie teraz wyobrazić, aby Belgowie mieli nie wygrać ze Szwecją i nie awansować do 1/8 finału.

A Irlandczycy? Ich jedyna nadzieja polega na tym, że Włosi są już pewni awansu. Jeśli podopieczni trenera Conte podejdą do meczu na większym luzie, lub jeśli zdecyduje się on w ogóle wystawić rezerwy, to kto wie - może Wyspiarze wygrają i z czterema oczkami powalczą o promocję z trzeciego miejsca? Do tego potrzebna będzie jednak znacznie dokładniejsza i przede wszystkim uważna gra.

Czesny, Magzyzki i Blacyzikołyski - zobacz, jak obcokrajowcy kaleczą polskie nazwiska

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Czerwone Diabły odpaliły po przerwie! Irlandia znokautowana! [ZDJĘCIA] - Gol24