Czesi sensacyjnie remisują z Mołdawią w drugiej kolejce eliminacji Euro 2024

Mateusz Ptaszyński
W równoległym meczu eliminacyjnym "polskiej" grupy Czechy sensacyjnie bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Mołdawią. Rywale naszych południowych sąsiadów wykazali się solidną grą w defensywie i pokazali, że mecz z nimi nie będzie przyjemnym spacerkiem.

Sensacyjny remis Mołdawii z Czechami

Mołdawia w pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw Europy 2024 zremisowała 1:1 z Wyspami Owczymi. Bramkę na remis strzelił Ion Nicolaescu, który pewnie wykonał rzut karny.

Mołdawia z Czechami zmierzyły się wcześniej ze sobą 20 lat temu - wówczas nasi południowi sąsiedzi pewnie zwyciężyli 5:0.

Czescy zawodnicy w inauguracyjnym meczu kwalifikacji do ME 2024 pokonali u siebie Biało-Czerwonych. Po bardzo dobrym meczu, w którym wygrali 3:1, zajęli fotel lidera i z ogromną pewnością siebie przystępowali do kolejnego spotkania, w którym byli zdecydowanymi faworytami.

Mołdawia - Czechy - przebieg meczu

Jeżeli podopiecznym Jaroslava Silhavyiego wydawało się, że mecz z Mołdawią będzie formalnością, to byli w grubym błędzie. Od początku spotkania Czesi dominowali grę i nieustannie atakowali bramkę Doriana Raileana. Dobrze zorganizowaną obronę przebili dopiero w 27. minucie po golu Jana Kuchty. Euforia nie potrwała długo, bowiem sędzia tego meczu, Niemiec Daniel Schlager anulował bramkę z powodu spalonego. W 17. minucie kontuzji dostał mołdawski napastnik Vitalie Damascan, a zastąpił go Maxim Cojocaru.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, Czesi dalej prowadzili grę. W dalszym ciągu nie mogli jednak trafić do siatki mołdawskiej bramki. Bardzo dobrze zorganizowana obrona Mołdawii zapewniła gospodarzom punkt i urwała gościom 2 punkty w spotkaniu ze znacznie wyżej notowanymi przeciwnikami.