Człowiek Roku Krono. Jeden zaraża młodych pasją do tańca. Drugi uczy dzieci, jak się ratuje misie

Zbigniew Borek
Zbigniew Borek
Dariusz Kowalewski ze Strzelec Kraj., choreograf, artysta, prowadzi własną szkołę tańca i kilka zespołów. Na razie ma najwięcej głosów w całym regionie!
Dariusz Kowalewski ze Strzelec Kraj., choreograf, artysta, prowadzi własną szkołę tańca i kilka zespołów. Na razie ma najwięcej głosów w całym regionie! archiwum plebiscytu
Kolejny uaktywnia seniorów, następny walczy z brzydotą miasta i z rasizmem... Tacy są kandydaci do tytułu Człowiek Roku Krono. A może i Ty znasz kogoś takiego?

- Choreograf, artysta, człowiek wielu talentów, mający świetne podejście do dzieciaków i młodzieży - mówi mieszkanka Strzelec Sylwia Spławska o Dariuszu Kowalewskim. W Strzelcach Krajeńskich trenuje on dzieci m.in. w street dance. Spod jego skrzydeł wyszli tancerze, którzy tańczą w największych produkcjach. Ze swoimi grupami zbiera najwyższe noty w konkursach i turniejach tanecznych. Są najlepsi w województwie, zdobywają pierwsze miejsca i grand prix na ogólnopolskich turniejach czy też w mistrzostwach w tańcu nowoczesnym. Kowalewski szkolił się z tancerzami Bristney Seaprs, Madonny, Justina Biebera, Ariany Grande, Rickiego Martina. Wraz ze swoją grupą Remember The Feeling gościł w programie „Got To Dance” w dwóch sezonach, (raz trafił do półfinałów), brał również udział w programie TVN „Mam Talent”. Pracował przy produkcji filmu „Córy dancingu”, stworzył dwa spektakle muzyczno-taneczne. - Prowadzi własną szkołę tańca, zaraża dzieci i młodzież pasją, to dobry duch Strzelec - czytamy w uzasadnieniu nominacji Dariusza Kowalewskiego do tytułu Człowiek Roku Krono 2017.

Na razie trwa etap powiatowy plebiscytu, który „Gazeta Lubuska” organizuje ze spółką Swiss Krono w Żarach. Dariusz Kowalewski prowadzi nie tylko w powiatach: strzelecko-drezdeneckim i międzyrzeckim, gdzie został zgłoszony, ale i w całym regionie! Dziś o 9.50 (wszystkie dane podajemy na tę godzinę, aktualne: gazetalubuska.pl/czlowiekroku) miał 158 głosów. Chcesz na niego zagłosować? Wyślij SMS o treści: GLK.23 pod nr 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

W Gorzowie i powiecie gorzowskim najdłużej w czołówce (ma 100 głosów) utrzymuje się Stanisław Czerczak(SMS: GLK.1). Jest on współautorem „Stu miejsc wstydu” - nietypowego albumu. Wraz z mecenasem Jerzym Synowcem zaprezentował w nim budynki i miejsca, które szpecą Gorzów. Stanisław Czerczak walczy też z przejawami rasizmu. Jest przedstawicielem stowarzyszenia Nigdy Więcej. Spotyka się z młodzieżą w gminach, by mówić, jak ważny jest pokój między przedstawicielami różnych ras, krajów czy zwolennikami odmiennych poglądów politycznych. Więcej, bo 111 głosów ma jednak inna gorzowianka - Agnieszka Kosacka (SMS: GLD.3), która w tym roku stworzyła na Facebooku grupę: Gorzów Wlkp. 24/7 (pomagamy, informujemy). To internetowa platforma do wzajemnej pomocy. Spotykają się na niej i ci, którzy pomocy potrzebują, i ci, którzy mogą ją zaoferować. Pomysł na stworzenie grupy zrodził się wiosną, gdy pani Agnieszka chciała pomóc rodzinie, która zaopiekowała się starszą siostrą pobitej Hani. Dziś ten pomysł tak się rozrósł, że do grupy należy do niej już ponad 2 tys. osób.

W powiatach krośnieńskim i świebodzińskim ze 105 głosami prowadzi Wojciech Brodziński (SMS: GLD.11). Od lat opiekuje się on seniorami. Jest rektorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim. Jego osiągnięciem było otwarcie Centrum Aktywnego Seniora w Połupinie (gmina Dąbie). Zajęcia cieszą się tu dużym zainteresowaniem. W tym roku, m.in. dzięki staraniom Brodzińskiego, powołano Powiatową Radę Seniorów, której został przewodniczącym. Ponadto działa on w Obywatelskim Parlamencie Seniorów, gdzie zajmuje się sprawami starszych ludzi z całego kraju.

W Zielonej Górze i powiecie zielonogórskim listę otwiera Michał Mogiła (86 głosów, SMS: GLK.20). To oboista solista Filharmonii Zielonogórskiej, członek tria stroikowego ,Reed Connection, działacz, animator kultury. Jako prezes Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego tworzył Lubus - ki Festiwal Muzyczny, który obecnie odbywa się w kilku miejscowościach regionu i należy do najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych w Polsce. Michał Mogiła jest również twórcą corocznych koncertów świątecznych z udziałem filharmoników zielonogórskich, podczas których Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego zbiera pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci oraz rodzin zielonogórskich.

W powiatach: nowosolskim i wschowskim pierwszy jest Adam Waligóra (88 głosów, SMS: GLD.16). Został nominowany za utworzenie Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych Medyk i przeprowadzenie akcji Uratuj Misia. W jej ramach w przedszkolach i szkołach dzieci ćwiczą na misiach reanimację, opatrywanie ran, wzywanie pomocy przez telefon. Waligóra jest też wraz ze stowarzyszeniem organizatorem trwającej właśnie zbiórki datków „AED dla nowosolan”. Za zebrane pieniądze stowarzyszenie chce kupić defibrylatory AED oraz przeszkolić chętnych mieszkańców powiatu nowosolskiego w korzystaniu z nich. - Uratować komuś życie to najważniejsze, co można zrobić. I wcale nie trzeba być lekarzem specjalistą - podkreśla Adam Waligóra.

W powiatach: sulęcińskim i słubickim najwięcej, bo 70 głosów zebrał dotychczas Tomasz Koszela (SMS: GLS.26). Jest sołtysem wsi: Sienno i Podośno. W tym roku zorganizował m.in. wielki jubileusz 700-lecia Sienna. Na imprezach wsi organizuje loterie i licytacje, dzięki którym znalazły się już pieniądze na wózek inwalidzki i rehabilitację małej mieszkanki wsi, remont świetlicy i kościoła.
Mira Gałązka (GLD.25), założycielka kabaretu "Oj tam, oj tam" to liderka głosowania w powiatach: żarskim i żagańskim. Na razie ma 27 głosów.

Rywalizacja w etapie powiatowym przebiega w czterech kategoriach:* kultura * działalność społeczna i charytatywna * samorządność i społeczność lokalna * biznes. Ich zwycięzcy otrzymają * tytuł powiatowy „Człowieka Roku Krono 2017”, statuetkę, dyplom oraz zaproszenie na spotkanie podsumowujące plebiscyt w Żarach; awansują też do finału wojewódzkiego * zdobywcy drugich miejsc: awans do etapu wojewódzkiego i pamiątkowy dyplom * zdobywcy trzecich: pamiątkowy dyplom. W finale wojewódzkim (znów w każdej z czterech kategorii) * zwycięzcy otrzymają: wojewódzki tytuł „Człowieka Roku Krono 2017”, statuetkę, dyplom oraz zaproszenie na spotkanie podsumowujące plebiscyt * za drugie i trzecie miejsce będą wyróżnienia i zaproszenie na spotkanie podsumowujące plebiscyt. Awansując do etapu wojewódzkiego, kandydaci zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania. Również wojewódzkie tytuły zostaną przyznane w drodze głosowania SMS-owego. Niezależnie od niego organizator powoła kapitułę konkursu, która spośród finalistów wyróżni trzy osoby, w tym jedną tytułem i statuetką „Człowieka Roku Krono 2017”.

[cs]

Współorganizatorem Plebiscytu jest spółka SWISS KRONO z Żar

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie