Człowieka Roku KRONO 2018 poznamy już 25 stycznia

  Człowieka Roku KRONO 2018 poznamy już 25 stycznia

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Człowieka Roku KRONO 2018 poznamy już 25 stycznia
  Trwa plebiscyt Osobowość Roku 2018. Spośród ponad 206 osób zgłoszonych do konkursu kapituła wybierze tę jedną, której przyzna tytuł Człowieka Roku KRONO 2018. Od lat partnerem w tym projekcie jest SWISS KRONO.
  Człowieka Roku KRONO 2018 poznamy już 25 stycznia
  SWISS KRONO i „Gazeta Lubuska” współpracują w wielu projektach, ale ten z pewnością należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych. W konkursie, który przez lata zmieniał nazwę, bo był Lubuszanin Roku, Człowiek Roku KRONO, teraz Osobowość Roku, uczestniczyło z reguły około 150. Do tegorocznego zgłoszono ponad 206! To liczba rekordowa.

  Osobowości Roku 2018 w czterech kategoriach i w każdym powiecie zostaną wybrane głosami Czytelników. Tytuł Człowieka Roku KRONO 2018, tę jedyną nagrodę specjalną, przyzna kapituła plebiscytu. Jak widać po liczbie zgłoszeń, dziesięcioosobowy zespół będzie miał niełatwe zadanie.

  W kapitule zasiada czteroosobowa reprezentacja firmy SWISS KRONO. Od lat konkursowi towarzyszy Jarosław Masina, kierownik działu marketingu i rzecznik prasowy firmy. Czym zaskakują go uczestnicy, osoby wyróżnione? - Skromnością. Wszystkie te Wielkie osoby, które robią te wszystkie Wielkie rzeczy są niezwykle skromne. Często nie zdają sobie sprawy, że ich trud ma tak wielkie znaczenie, że jest dostrzegany przez tak wiele osób, że tak wiele osób jest wdzięcznych za „pracę”, którą wykonują - mówi. - Pozwolę sobie zacytować słowa pani Anetty Reichel – Wasiljew, Człowieka Roku KRONO 2017, która podczas Koncertu Noworocznego, w trakcie ceremonii wręczania nagrody, zauroczyła nas swoją wypowiedzią: „Nagrody takie jak te, przedłużają życie o pięć lat. To dobrze, bo jest jeszcze tyle do zrobienia”.

  Jarosław Masina podkreśla, że tytuł Człowieka Roku KRONO przyznawany jest wybitnym postaciom z naszego regionu. - Dostrzegamy i honorujemy osoby pracujące dla rozwoju swoich lokalnych małych ojczyzn – miast, gmin, wsi. Szukamy osób, które są nietuzinkowe, pracują na rzecz innych, są pełni zapału, pomysłowi, których działania zmieniają nasz świat na lepsze - zauważa. - Wyjątkowość tego projektu polega na dwóch czynnikach. Pierwszy, ten najważniejszy – to właśnie dzięki temu konkursowi poznajemy tych wspaniałych ludzi, dowiadujemy się, ile wysiłku kosztuje ich codzienna, mozolna walka, poznajemy aktywności, które są ważnym sensem i częścią ich życia. Nagroda jest skromnym podziękowaniem za ten trud. Drugim czynnikiem jest powszechność, tzn. do konkursu może zostać zgłoszony każdy, bez względu na wiek, profesję oraz aktywność, którą zaskarbił sobie wdzięczność lokalnej społeczności.

  Tytuł Człowieka Roku KRONO 2018 zostanie wręczony już 25 stycznia na Koncercie Noworocznym organizowanym przez SWISS KRONO, a który jak zwykle odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach . - Na koncert przychodzi ok. 900 osób. Przed występem czołowych muzyków ze światowych scen jest chwila, aby opowiedzieć o idei konkursu Człowieka Roku KRONO i oddać głos zwycięzcy, choć wszyscy kandydaci są dla nas zwycięzcami, ponieważ pozostają w naszej pamięci – przyznaje Jarosław Masina. - Wystąpieniu osobie wyróżnionej zawsze towarzyszy niezwykłe skupienie słuchaczy, cisza i wzruszenie. To naprawdę wielkie wydarzenie. Myślę, że takie chwile jak te są zawsze pięknym początkiem każdego roku.

  Fot. Mariusz Kapała
  Anetta Reichel – Wasiljew, Człowiek Roku KRONO 2017, odebrała wyróżnienie podczas Koncertu Noworocznego. Nagrodę wręczyli prezes SWISS KRONO Maciej Karnicki (z lewej) i Grzegorz Widenka, prezes oddziału Press Polska w Zielonej Górze


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo