Cztery lubuskie medale, w tym jeden złoty w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce!

Alan Rogalski
Aleksandra Wołczak z trenerem Sebastianem Papugą.
Aleksandra Wołczak z trenerem Sebastianem Papugą. AZS AWF Gorzów
Takich mistrzostw Polski w wykonaniu lubuskich lekkoatletów nie było od lat! Nasi zawodnicy w Suwałkach zdobyli cztery medale, w tym jeden złoty.

W sobotę ten z najcenniejszego kruszcu wywalczył Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów, który na 200 m osiągnął czas 20.66 s. O stopień niżej na podium stanęła jego klubowa koleżanka Nikola Horowska, która na tym samym dystansie uzyskała 22.99 s. Ten wynik jednak nie można uznać za rekord życiowy ze względu na to, że został wykręcony przy nieregulaminowym, przekraczającym dopuszczalny pomiar wietrze w plecy. Gorzowianka przystępowała do finału jako liderka polskich list.

Horowska jako prowadząca w tegorocznych tabelach miała też skakać w dal, ale koniec końców zadecydowała o wycofaniu się z tej rywalizacji. Miało to związek ze zmianą programu. A ta z oberwaniem chmury, jaka przeszła nad Suwałkami pierwszego dnia i koniecznością odwołania zdecydowanej większości konkurencji, zaplanowanych na czwartek.

Za to w drugi dzień zawodów jako trzecia linie mety na 400 m przez płotki przekroczyła Aleksandra Wołczak z AZS AWF Gorzów. Jedno okrążenie przebiegła w czasie 58.70 s. Zaś w eliminacjach zrobiła życiówkę i ta od czwartku wynosi 58.03 s, co jest najlepszym rezultatem w tym roku w Europie w grupie juniorek. Brąz zawisł też na szyi Karoliny Sygutowskiej z ZLKL. Zielonogórzanka rzuciła dysk na odległość 51,73 m.

O podium otarła się Marika Majewska w biegu 100 m przez płotki. Gorzowianka z AZS AWF była czwarta, ale pobiła życiówka. Ta od niedzieli to 13,11 s. Piąta w rzucie młotem była Agata Jędrzejczak z ALKS AJP Gorzów. To samo miejsce zajęła Julia Szałas z AZS AWF. Na ósmej pozycji uplasował się Daniel Sołtysiak z ALKS AJP w biegu na 400 m, a jego brat Bartosz z tego samego klubu zakończył start na eliminacjach. Był 15. Z kolei Patryk Bucki z AZS AWF w rzucie młotem był 12.

Natomiast Magdalena Żelazna z AZS AWF ostatecznie zrezygnowała z występu w chodzie na 5000 m. Przypomnijmy, w Suwałkach nie było też jej koleżanki z klubu Kornelii Lesiewicz.

1 czerwca oni już nie obchodzą Dnia Dziecka (poza jednym szczególnym wyjątkiem!), ale... Zobaczcie, jak wyglądali nasi żużlowcy, olimpijczycy i medaliści w dzieciństwie. Ciekawe, czy ich twarze od razu będą brzmieć Wam znajomo.TE ZDJĘCIA TO PEREŁKI >>>

Oni już nie obchodzą Dnia Dziecka, ale... Zobaczcie, jak wyg...