Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cztery Pory Roku - Vivaldiego, IX Symfonia - Dworzaka i Uwertura "Egmont" - Beethovena. Takie perełki będą w lubuskich filharmoniach

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
W Zielonej Górze w sali kameralnej (niedziela 29.05 o godz. 19), wystąpi słynna orkiestra kameralna z Salzburga, składająca się z muzyków grających na instrumentach z epoki - czyli XVIII wieku. Zespół powstał w 2006 roku, ale już może się poszczycić występami na festiwalach mozartowskich czy nagraniem „Requiem” Mozarta.
W Zielonej Górze w sali kameralnej (niedziela 29.05 o godz. 19), wystąpi słynna orkiestra kameralna z Salzburga, składająca się z muzyków grających na instrumentach z epoki - czyli XVIII wieku. Zespół powstał w 2006 roku, ale już może się poszczycić występami na festiwalach mozartowskich czy nagraniem „Requiem” Mozarta. fanpage zespołu
W piątek 27.05 o 19 w Gorzowie Wlkp. oraz w niedzielę 29.05 w Zielonej Górze muzycy zagrają ciekawe koncerty. W Gorzowie Wlkp. zabrzmi m.in. słynna Symfonia „Z Nowego Świata” Antonina Dworzaka, zaś w Zielonej Górze wystąpi „Orchester 1756” z Salzburga.

Wyjątkowa orkiestra z Salzburga w Zielonej Górze

W Zielonej Górze w sali kameralnej (niedziela 29.05 o godz. 19), wystąpi słynna orkiestra kameralna z Salzburga, składająca się z muzyków grających na instrumentach z epoki - czyli XVIII wieku. Zespół powstał w 2006 roku, ale już może się poszczycić występami na festiwalach mozartowskich czy nagraniem „Requiem” Mozarta. W Zielonej Górze orkiestra wykona koncert obojowy – Alessandro Marcello (solo Bettina Simon), koncert a-moll „L’Estro armonico”, cykl „Cztery pory roku” a także arie z oper „Orlando furioso”, „Cessate, omai cessat”, „Giustinom”, „Farnace” Antonio Vivaldiego. Wstępy płatne.

Wielka symfonika klasycyzmu i romantyzmu w Gorzowie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej wykona uwerturę „Egmont” L. v. Beethovena, Koncert fortepianowy a-moll – Roberta Schumanna oraz wspomnianą już IX. symfonię Dworzaka. To dzieło wybitnego przedstawiciela czeskiego romantyzmu, nawiązuje do motywów amerykańskich. Swoje inspiracje do symfonii czerpał on m.in. z muzyki Indian oraz z pieśni czarnoskórych niewolników. Dzieło stanowi jednocześnie fascynującą i barwną mieszankę nastrojów, wrażeń i emocji, które Dworzak zebrał pracując jako profesor muzyki m.in. w pulsującym życiem - Nowym Jorku. Miał także okazję podziwiać bezkresy amerykańskiej prerii i fascynować się pięknem tamtejszej przyrody. W symfonii najbardziej znana jest druga część, w której po charakterystycznych akordach blachy swoje łagodne, wręcz niebiańskie solo wykonuje rożek angielski (obój altowy). To symfonia, którą choć raz w życiu należy usłyszeć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska