Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cztery razy dożynki w jedną i tę samą sobotę

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W sobotę na dożynki można wybrać się do Nowego Miasteczka, Otynia, Siedliska i Otynia
W sobotę na dożynki można wybrać się do Nowego Miasteczka, Otynia, Siedliska i Otynia Edward Gurban
Ostatnia sobota wakacji to dzień dożynkowy w powiecie nowosolskim. Odbędą się cztery imprezy jednocześnie. Oby tylko pogoda dopisała.

W sobotę w Lubięcinie odbyły się dożynki gminy wiejskiej Nowa Sól. - Impreza się udała. Frekwencja była pierwszorzędna. Przygotowaliśmy ciasta i wieniec - mówi sołtys Starego Stawu Józefa Domrzalska. I dziwi się, że powiat i inne gminy nie dogadały się między sobą.

W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się powiatowe święto plonów w Nowym Miasteczku oraz imprezy w Otyniu, Kolsku i Siedlisku. - Przecież można było wcześniej ustalić, kto kiedy robi dożynki. To dziwna sytuacja. Ludzie naprawdę jeżdżą z jednej gminy do drugiej, aby wziąć udział w takich imprezach. Za tydzień nie będą wiedzieli gdzie jechać - dodaje sołtys Starego Stawu.

- Dożynki Powiatowe tradycyjnie odbywają się w ostatnią sobotę sierpnia - informuje rzecznik starostwa Dagmara Ostrowska. - W przyszłym roku z pewnością też tak będzie. Postaramy się potwierdzić datę jak najszybciej, być może już na początku roku. Wtedy gminy z terenu powiatu będą mogły dopasować terminy dożynek gminnych tak, aby imprezy ze sobą nie kolidowały - dodaje rzeczniczka.

W gminie Siedlisko impreza odbędzie się w Borowcu w godzinach 15.00-20.00. W Otyniu dożynki zaczną się mszą w miejscowym kościele o 14.00. Potrwają do późnej nocy. Dożynki w Kolsku zaczną się na boisku po mszy ok. godziny 15.40. Od godziny 13.00 do 1.00 potrwa powiatowe święto w Nowym Miasteczku.

Szczegółowe programy dożynek w powiecie nowosolskim 26 sierpnia 2017 roku

Święto Plonów w Kolsku

14:30 – Msza św. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kolsku

15:40 – Przemarsz korowodu dożynkowego na plac uroczystości tj. boisko sportowe w Kolsku

16:00 – Ceremoniał dożynkowy z udziałem zespołu „Tęcza”

16:30 – Turniej sołectw

17:30 – Występ zespołu AFTER PARTY

19:00 – Ogłoszenie wyników turnieju sołectw i rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy

20:00 – 3:00 - Zabawa taneczna

Organizatorzy zachęcają do udziału w obchodach dożynkowych, do zabawy podczas koncertu gwiazdy wieczoru - zespołu AFTER PARTY oraz do udziału w zabawie tanecznej!

Siedlisko

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.30 korowodem który przejedzie przez miejscowość Borowiec, a po dojściu na plac zabaw o godzinie 15.00 rozpocznie się polowa msza święta w intencji rolników zakończona ceremoniałem dożynkowym. Następnie będą występy zespołów Jutrzenka i Chabry, oraz gry i zabawy dla dzieci. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół country „Starzy Przyjaciele”, a całość zwieńczy zabawa taneczna którą poprowadzi zespół „Hot-Way”.
Oczywiście nie zabraknie dmuchanych zamków, kul wodnych, licznych konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Podczas dożynek będą rozstrzygnięte konkursy organizowane przez Gminę, GOKiS, oraz konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior na produkty spożywcze, napoje regionalne, oraz wyroby rękodzielnicze i artystyczne.

Otyń

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu w intencji rolników. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na boisko gminne przy ul. Żeromskiego, gdzie czekać będzie na uczestników moc atrakcji i występy artystyczne. Wieczorem występ Bodzio Dance oraz gwiazdy wieczoru - IMPULS. Na koniec odbędzie się zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół muzyczny „Prestige Musique”.

Nowe Miasteczko

Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 uroczystą mszą świętą. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na stadion miejski w Nowym Miasteczku, gdzie będą się odbywały główne uroczystości oraz występy zespołów i zabawa taneczna. W czasie imprezy zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Zobacz: Dożynki z Seniorami w Kożuchowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska