Czwarta liga: Coraz bliżej finiszu [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
Piast uległ w sobotę, 27 maja w Karninie Spójni Ośno Lub. 1:2.
Piast uległ w sobotę, 27 maja w Karninie Spójni Ośno Lub. 1:2. Alan Rogalski
Prawdopodobnie pięć ekip powalczy o trzy bezpieczne miejsca w czwartej lidze.

Znamy już większość odpowiedzi na najważniejsze pytania. Stilon Gorzów awansował do trzeciej ligi i finału Pucharu Polski na szczeblu województwa. Z tej okazji trener Adam Gołubowski mógł trochę poeksperymentować. W pierwszym składzie zadebiutowało dwóch młodzieżowców z rocznika 2001: Paweł Świerczyński i Jakub Szewieliński. Kibice w Drezdenku zobaczyli szalony i ofensywny mecz przede wszystkim w pierwszej połowie. Padło sześć bramek, a po zmianie stron nic szczególnego się nie wydarzyło. Był to dopiero drugi remis gorzowian w tym sezonie.

Trzy punkty z Karnina w ostatnich sekundach spotkania wyszarpała Spójnia. Od 23 minuty prowadzili gospodarze, a przyjezdni dopiero w końcówce strzelali bramki. Najpierw Mateusz Dura, a kilka sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra decydujący cios zadał Henryk Kurdykowski.

Delikatnie rozczarowani muszą być piłkarze Korony Kożuchów. W bardzo ważnym meczu tylko zremisowali z Dębem Przybyszów 1:1. - Byliśmy lepsi przed przerwą, a po zmianie stron goście stworzyli sporo sytuacji. Zasłużyliśmy na trzy punkty, jednak muszę przyznać, że Dąb bardzo groźnie nas kontratakował. Zostawiliśmy im sporo miejsca, musieliśmy zaatakować i stąd goście mogli nas ukarać. Był to niezły, ofensywny mecz, ale po raz kolejny zawiodła u nas skuteczność - podsumował trener Korony Mirosław Zelisko.

Do zakończenia sezonu pozostały tylko cztery kolejki. Piłkarze nie będą mieli za dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już w środę wybiegną na murawę, aby rozegrać 31 kolejkę. Na chwilę obecną w strefie spadkowej znajdują się zespoły z Lubska, Starego Kurowa i Górzycy. Walka o utrzymanie rozegra się między nimi oraz Odrą Bytom Odrzański i Koroną Kożuchów, które na razie są nieznacznie z przodu. O wicemistrzostwo ligi powalczy Ilanka i Syrena. Między drużynami są tylko dwa „oczka” różnicy. Wydaje się, że trudniejszy terminarz ma ekipa ze Zbąszynka. Tuż za nimi znajduje się Formacja Port 2000 Mostki, świetnie grająca wiosną. Piłkarze trenera Rafała Wojewódki myślą już o przyszłym sezonie, w którym powinni odegrać kluczową rolę i powalczyć o awans do trzeciej ligi.

Zobacz mecz: Zenit Myszęcin vs KS Radoszyn