1/5
PKO Ekstraklasa. Triumf Rakowa w Warszawie, Cracovia wbiła...

PKO Ekstraklasa. Triumf Rakowa w Warszawie, Cracovia wbiła Piastowi cztery bramki na jego terenie, a Lech doznał pierwszej porażki w sezonie - jak widać sporo ciekawego działo się w 9. kolejce, a przecież to nie wszystko.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- wyłącznie seniorów
- dwóch Polaków, tylu samo Hiszpanów i Słowaków, Brazylijczyka, Chorwata, Holendra, Portugalczyka oraz Serba
- trzech zawodników Lechii Gdańsk, dwóch Cracovii i tylu samo Rakowa Częstochowa, po jednym Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Zagłębia Lubin.

2/5
Na tej pozycji wybór mógł być tylko jeden. Bramkarz...

Wyróżniony bramkarz: Dominik Hładun (Zagłębie Lubin)

Na tej pozycji wybór mógł być tylko jeden. Bramkarz Miedziowych zaliczył fenomenalny występ. Przeciw Warcie Poznań bronił jak w transie. Mimo wielu strzałów udało mu się zachować czyste konto. Na szczególną pochwałę zasługuje obroniony rzut karny (gdy ustawił się bliżej lewego słupka) oraz uderzenie głową Adama Zrelaka.

W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

3/5
Michal Siplak (Cracovia) - Miał dzień końca. Co dorzucił z...

Wyróżnieni obrońcy:

Michal Siplak (Cracovia) - Miał dzień końca. Co dorzucił z wolnego to potem wpadło! Gratulujemy dwóch asyst w jednej połowie z Piastem Gliwice. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Nemanja Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) - Wreszcie porządny wystep w defensywie. Na początku ofarnie zaasekurował swojego bramkarza. Gdyby tego nie zrobił to byłoby 0:1. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Conrado (Lechia Gdańsk) - Narobił niezłego wiatru! W meczu z Górnikiem Łęczna praktycznie co chwilę gościł na połowę beniaminka. Z łatwością wygrywał pojedynki i dorzucał dobre piłki (zanotował asystę). Choć nie strzelił gola to miał spory udział w efektownym zwycięstwie. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

4/5
Fran Tudor (Raków Częstochowa) - To jest piłkarz idealnie...

Wyróżnieni pomocnicy:

Fran Tudor (Raków Częstochowa) - To jest piłkarz idealnie skrojony na polską ligę i taki klub jak wicemistrz Polski. Z Legią Warszawa zagrał niemal bezbłędnie. W drugiej połowie odzyskał prowadzenie, idealnie nabiegając na przedłużoną piłkę z rzutu rożnego. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Maciej Gajos (Lechia Gdańsk) - Czy to przyjście trenera Tomasza Kaczmarka tak na niego podziałało? Z beniaminkiem zagrał jak na lidera środka pola przystało. Zaliczył asystę po kornerze. Dzięki jego postawie drużyna miała tyle do powiedzenia. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok) - Pomógł drużynie w przełamaniu i to jest najważniejsze. W spotkaniu z Lechem Poznań skrzętnie wykorzystał wpadkę Bartosza Salamona. Ma już cztery trafienia, zatem wyręcza wszystkie nominalne dziewiątki w Jadze. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Pelle van Amersfoort (Cracovia) - Oto aktualny lider strzelców ligi! Kapitalnie wypadł przeciw Piastowi Gliwice. Skompletował hat-tricka. Ciekawe, jak by wypadł w zespole walczącym o mistrzostwo? W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Robert Pich (Śląsk Wrocław) - Na początku sezonu świetnie ciągnął drużynę w pucharach i lidze. Potem grał słabiej. W weekend jego gole z karnego okazały się niezbędne w pokonaniu Wisły Płock. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.