MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy piłkarze Pogoni wybiegną na boisko?

(kf)
Jeżeli radni nie zgodzą się na finansowanie klubu w pierwszym półroczu 2009 roku, to Pogoń zostanie zlikwidowana
Jeżeli radni nie zgodzą się na finansowanie klubu w pierwszym półroczu 2009 roku, to Pogoń zostanie zlikwidowana fot. Bartłomiej Kudowicz
- Mam na biurku wniosek kilkunastu radnych, by podczas najbliższej sesji wrócić do tematu klubu - uspokaja burmistrz Dariusz Bekisz.

- 3 grudnia na posiedzeniu wszystkich komisji rady miejskiej zapadły decyzje dotyczące przyszłości klubu sportowego Pogoń - poinformował "Gazetę Lubuską" Mirosław Algierski. - Radni nie zgodzili się na finansowanie klubu w pierwszym półroczu 2009 roku, to znaczy do zakończenia rozgrywek III ligi. W tej sytuacji Pogoń zostanie zlikwidowana.
Algierski zauważa, że w konsekwencji dojdzie do rozbicia drużyny seniorów. - Chyba, że znajdą się sponsorzy tacy jak aktualny prezes, który dwoi się i troi w poszukiwaniu pieniędzy - dodaje radny.

O trudnej sytuacji klubu pisaliśmy 28 października w tekście "Pogoń Świebodzin musi oddać miastu prawie 100 tysięcy złotych". Przypomnijmy, że na wniosek Regionalnej Izby Obrachunkowej, która skontrolowała wydatki klubu, burmistrz Świebodzina zażądał zwrotu do miejskiej kasy 99 tysięcy 600 zł i 20 groszy. Tę dotację klub otrzymał na początku ubiegłego roku, a kontrola RIO wykazała, że pieniądze zostały wydane w niewłaściwy sposób.

- Właśnie trafił na moje biurko wniosek kilkunastu radnych, by podczas najbliższej sesji wrócić do tematu klubu sportowego "Pogoń" - stwierdza Dariusz Bekisz, burmistrz. - Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, a więcej będziemy mogli powiedzieć po 16 grudnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska