Czy promieniowanie szkodzi mieszkańcom Żagania?

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Radny Cyprian Maszlong (z prawej) walczy o zakaz nadajników. Obok Piotr Łoś, przewodniczący komisji gospodarki w radzie miasta.
Radny Cyprian Maszlong (z prawej) walczy o zakaz nadajników. Obok Piotr Łoś, przewodniczący komisji gospodarki w radzie miasta. Małgorzata Trzcionkowska
173 mieszkańców Żagania chce zakazu stawiania nadajników telefonii komórkowej. Bo emitują fale elektromagnetyczne.

Ludzie chcą, żeby rada miasta wydała całkowity zakaz stawiania nadajników telefonii komórkowej w obrębie Żagania. Obawiają się, że mają one zły wpływ na zdrowie ludzi, a przez to obniżają wartość nieruchomości przy których są postawione.

Wniosek podpisany przez 173 osoby przedstawił radzie i burmistrzowi Danielowi Marchewka radny Cyprian Maszlong. - Mieszkańcy proszą, aby zająć się sprawą - zaznacza C. Maszlong. - Mają prawo czuć niepokój.

Czy fale elektromagnetyczne, emitowane przez nadajniki telefonii komórkowej szkodzą? Czy mamy się czego obawiać? - Robiliśmy już badania na wniosek ludzi, zaniepokojonych wpływem nadajników na zdrowia - tłumaczy Katarzyna Szymańcewicz z oddziału radiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. - Jeszcze nigdy nie potwierdziło się, aby maszty miały wpływ na zdrowie mieszkańców. Są to obiekty, które nie pogarszają warunków środowiska.

Inspektorzy sanitarni wskazują, że nie ma takiej możliwości, aby postawiono maszt niezgodnie z przepisami.

Czytaj więcej w czwartek (31 marca) w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" dla Żagania i okolic oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też:Motocyklista zginął w lesie. "Był wspaniałym kolegą i ratownikiem"

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
janlubuski
W dniu 07.05.2016 o 14:56, SzczePies napisał:

Rozszyfrował mnie Pan, rzeczywiście nauki ścisłe to nie moja dziedzina, dlatego staram się wytykać jedynie błędy w logice.Nie odpowiedział Pan na pyt. o odleglość kabla od bloku.posty znikają, bo forum dorobiło się szalonego admina, który kasuje posty na chybił-trafił. P.S. "możliwości intelektualnych  i umiejętności wierzy w co chce "   Naukowcy dowiedli, że w teorie spiskowe wierzą najczęściej osoby z niskim IQ.

Pytanie o odległość bloku  od linii wysokiego napięcia to w/g ,mnie minimum bezpieczne  500 m ./ zależy to od napięcia kabla i jest badane przez operatora przesyłowego/.

 

Natomiast gwałtowny opór  materii w zakresie wież telefonii komórkowej ma związek z biznesem . Powiadamiające się  wiadomości o szkodliwości są  niemile widziane.

 

Mam w rodzinie kuzyna , ledwo skończył zawodówkę , ale w biznesie geniusz. Kupił sobie mieszkanie , w miejscu dość  nieszczęśliwym  . W obrębie działania dość silnego promieniowania pobliskiej wieży tel. kom .Podupada na zdrowiu ,Na uwagi o przyczynach

swoich kłopotów zdrowotnych , nie przyjmuje sugestii o działaniu  wieży . Nie wierzy w żadne teorie " spiskowe" . Oby się  miał  rację

S
SzczePies
W dniu 07.05.2016 o 14:44, janlubuski napisał:

Rozumiem ,że Pan jest humanistą i nie rozróżnia promieniowania  od linii wysokiego napięcia / występujące przy ul . Jagiellonki- powyżej14,5 m bezpieczne ?  /od promieniowania od wieży telefonii kom. / 1,5 km bezpieczne /. Trudno mgr też tytuł naukowy , niech  każdy w zależności od swoich możliwości intelektualnych  i umiejętności wierzy w co chce . Tylko dlaczego niektóre wypowiedzi na forum znikają jak kamfora. Które są zakazane , które nie - nie mogę się połapać ? Pana lobbisty określonej racji też ostatnio znikały.

Rozszyfrował mnie Pan, rzeczywiście nauki ścisłe to nie moja dziedzina, dlatego staram się wytykać jedynie błędy w logice.

Nie odpowiedział Pan na pyt. o odleglość kabla od bloku.

posty znikają, bo forum dorobiło się szalonego admina, który kasuje posty na chybił-trafił.

 

P.S. "możliwości intelektualnych  i umiejętności wierzy w co chce "   Naukowcy dowiedli, że w teorie spiskowe wierzą najczęściej osoby z niskim IQ.

j
janlubuski
W dniu 07.05.2016 o 14:02, SzczePies napisał:

To ile metrów mają mieszkańcy bloku na Jagiellonki do kabla pod napięciem? Mniej niż 14,5m?"nie ma żadnych obszarów bezpiecznych , chyba ,że 1, 5 km od wieży" - Jest ta bezpieczna odleglość, czy nie? Sprzeczność tu widzę...No i warto przypomnieć wypowiedź pani z tytułem naukowym...  -"Jeszcze nigdy nie potwierdziło się, aby maszty miały wpływ na zdrowie mieszkańców."

Rozumiem ,że Pan jest humanistą i nie rozróżnia promieniowania  od linii wysokiego napięcia / występujące przy ul . Jagiellonki- powyżej14,5 m bezpieczne ?  /od promieniowania od wieży telefonii kom. / 1,5 km bezpieczne /.

 

Trudno mgr też tytuł naukowy , niech  każdy w zależności od swoich możliwości intelektualnych  i umiejętności wierzy w co chce .

 

Tylko dlaczego niektóre wypowiedzi na forum znikają jak kamfora. Które są zakazane , które nie - nie mogę się połapać ? Pana lobbisty określonej racji też ostatnio znikały.

S
SzczePies
W dniu 07.05.2016 o 13:50, janlubuski napisał:

Pan SzczePies znowu błądzi .Powyżej  14,5 m od skrajnego przewodu roboczego linii wysokiego napięcia 110kV to odległość bezpieczna . Nie powinna działać w tym obszarze pole elektromagnetyczne / szkodliwe dla zdrowia /.Osobiście wątpię w te wyliczenia i nie zazdroszczę mieszkańcom budynków w Ziel.Górze przy ul. Jagiellonki .W przypadku prom . EMF nie ma żadnych obszarów bezpiecznych , chyba ,że 1, 5 km od wieży .

To ile metrów mają mieszkańcy bloku na Jagiellonki do kabla pod napięciem? Mniej niż 14,5m?

"nie ma żadnych obszarów bezpiecznych , chyba ,że 1, 5 km od wieży" - Jest ta bezpieczna odleglość, czy nie? Sprzeczność tu widzę...

No i warto przypomnieć wypowiedź pani z tytułem naukowym...  -"Jeszcze nigdy nie potwierdziło się, aby maszty miały wpływ na zdrowie mieszkańców." 

j
janlubuski
W dniu 07.05.2016 o 13:06, SzczePies napisał:

Ciemnogród... "Jak to możliwe, że świetlówka jarzy się bez prądu? - Wszystko dlatego, że znajdujemy się w polu elektrycznym powstałym od linii wysokiego napięcia, która jest nad nami. Powstałe pole elektryczne powoduje wzbudzenie atomów rtęci w świetlówce i jej świecenie - tłumaczy chemik Piotr Ulman." Nie ma tu żadnej magii i szkodliwości dla zdrowia.

Pan SzczePies znowu błądzi .

Powyżej  14,5 m od skrajnego przewodu roboczego linii wysokiego napięcia 110kV to odległość bezpieczna . Nie powinna działać w tym obszarze pole elektromagnetyczne / szkodliwe dla zdrowia /.

Osobiście wątpię w te wyliczenia i nie zazdroszczę mieszkańcom budynków w Ziel.Górze przy ul. Jagiellonki .

W przypadku prom . EMF nie ma żadnych obszarów bezpiecznych , chyba ,że 1, 5 km od wieży .

S
SzczePies
W dniu 04.04.2016 o 06:58, Kazimierz55 napisał:

Zdarzyło się! Brakło oświetlenia, "siadła' neonówka. Zdemontowałem "rura-neonówka"- i przechodziłem koło pola antenowego pojazdu z radiostacjami. Ciekawe, że neonówka zaświeciła! Niech mi nikt nie próbuje tłumaczyć że nie jest to szkodliwe! 

Ciemnogród...

 

"Jak to możliwe, że świetlówka jarzy się bez prądu? - Wszystko dlatego, że znajdujemy się w polu elektrycznym powstałym od linii wysokiego napięcia, która jest nad nami. Powstałe pole elektryczne powoduje wzbudzenie atomów rtęci w świetlówce i jej świecenie - tłumaczy chemik Piotr Ulman."

 

Nie ma tu żadnej magii i szkodliwości dla zdrowia.

j
janlubuski
W dniu 31.03.2016 o 09:03, danka zielonogórzanka napisał:

Ciemnogród i tylko i aż tyle.

Musi Pani wiedzieć ,że słowo ciemnogród był używany   w  propagandzie i szerzeniu ideologii komunistycznej , zwłaszcza w okresie stalinizmu . Określa też mieszkańców / w tym przypadku Zagania / jako ciemnych , głupich i zacofanych/.

Jest to co najmniej niestosowne .

W jednym z postów powiedziała Pani ,że nikt nie narzuci postawienia wieży telef. komórkowej na budynku mieszkalnym , w którym mieszka .

Dlaczego odmawia tego prawa mieszkańcom Zagania ?

Ci, którzy najgłośniej krzyczą o szacunku dla inności , tak naprawdę chcą tolerancji wyłącznie dla siebie i swoich własnych poglądów.

d
danka zielonogórzanka
W dniu 04.05.2016 o 11:51, gingho napisał:

Pewnie nie szkodzi.

Uwaga na tych dupków, zaśmiecają forum swoimi reklamami, i myślą, że są przebiegli w prawie i sprawiedliwości.

g
gingho

Pewnie nie szkodzi.

d
danka zielonogórzanka
W dniu 04.04.2016 o 06:58, Kazimierz55 napisał:

Zdarzyło się! Brakło oświetlenia, "siadła' neonówka. Zdemontowałem "rura-neonówka"- i przechodziłem koło pola antenowego pojazdu z radiostacjami. Ciekawe, że neonówka zaświeciła! Niech mi nikt nie próbuje tłumaczyć że nie jest to szkodliwe! 

Ciemnogród i tylko i aż tyle.

K
Kazimierz55
W dniu 31.03.2016 o 09:03, danka zielonogórzanka napisał:

Ciemnogród i tylko i aż tyle.

Zdarzyło się! Brakło oświetlenia, "siadła' neonówka. Zdemontowałem "rura-neonówka"- i przechodziłem koło pola antenowego pojazdu z radiostacjami. Ciekawe, że neonówka zaświeciła! Niech mi nikt nie próbuje tłumaczyć że nie jest to szkodliwe! 

d
danka zielonogórzanka

Ciemnogród i tylko i aż tyle.

Dodaj ogłoszenie