MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy statek Laguna jest potrzebny na Odrze? Odbyło się spotkanie włodarzy wszystkich gmin nadodrzańskich, które miały z niego korzystać

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Rejs mieszkańców gminy Otyń statkiem Laguna, czerwiec 2020 r.
Rejs mieszkańców gminy Otyń statkiem Laguna, czerwiec 2020 r. Urząd Miejski w Otyniu
W roku 2019 Laguna przewiozła ponad 10 tysięcy pasażerów. To był bardzo trudny rok. Jaki będzie ten? Na razie statek pływa. Z rejsu skorzystali w czerwcu seniorzy z gm. Otyń. Byli zachwyceni.

W poniedziałek, 22 czerwca odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Tematem spotkania było udzielenie absolutorium zarządowi, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2019.

Czy Laguna jest potrzebna? Podsumowanie 2019 roku

W roku 2019 Laguna przewiozła ponad 10 tysięcy pasażerów. - To był bardzo trudny okres dla naszych statków turystycznych, ponieważ od kilku lat zmagamy się z pogłębiającą suszą hydrologiczną, co niezmiernie utrudnia pływanie po Odrze. Mimo to, stowarzyszenie wykorzystało każdy dzień, który umożliwiał pływanie - wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Nowej Soli.

Od kilku lat zmagamy się z pogłębiającą suszą hydrologiczną, co niezmiernie utrudnia pływanie po Odrze.

Stowarzyszenie zorganizowało takie wydarzenia jak: zbiórka krwi, rejsy z przewodnikiem z kursem pierwszej pomocy, zorganizowano rejsy dla weteranów wojennych, a także turniej gier planszowych. Stowarzyszenie organizowało także konkursy dla szkół i seniorów.
Urząd miejski informuje, że dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy z produktami regionalnymi. Odra dla Turystów stworzyła również film promocyjny o Dolinie Środkowej Odry.
Aktualne terminy rejsów można sprawdzać na profilu: Odra dla turystów - przygoda z dostawą do domu.

Seniorzy z gminy Otyń zachwyceni rejsem

W czerwcu z rejsu Laguną skorzystali podopieczni Domu Opieki w Gminie Otyń. - Dla wielu była to pierwsza taka przygoda w życiu.
Seniorzy kolejny raz pokazali, że nadal potrafią się świetnie bawić i do tańca wystarczy im kawałek pokładu, a kto wolał się zrelaksować - podziwiał odrzańskie widoki z górnego pokładu - czytamy w relacji urzędu miejskiego w Otyniu.
W organizacji rejsu pomogli pracownicy Domu Opieki, Gminnego Centrum Kultury oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szef Stowarzyszenia Odra dla Turystów został członkiem Państwowej Rady Gospodarki Wodnej

W połowie czerwca w Warszawie Łukasz Kozłowski, szef Stowarzyszenia Odra dla Turystów odebrał z rąk wiceminister Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Anny Moskwy, powołanie do Państwowej Rady Gospodarki Wodnej. Jest jedynym przedstawicielem województwa lubuskiego w tej radzie.

Państwowa Rada Gospodarki Wodnej. Co to jest?
To organ opiniodawczo-doradczy ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej powołanym na czteroletnią kadencję.
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo wodne do działań rady należy: wyrażanie opinii w sprawach gospodarowania wodami, ochrony przed powodzią oraz ochrony przed skutkami suszy, a w szczególności: przedstawianie propozycji oraz wniosków dotyczących poprawy stanu zasobów wodnych oraz ochrony przeciwpowodziowej w państwie, opiniowanie projektów planów i programów inwestycyjnych w zakresie gospodarowania wodami, opiniowanie projektów aktów prawnych regulujących sprawy gospodarowania wodami, opiniowanie projektów dokumentów planistycznych.

Państwowa Rada Gospodarki Wodnej składa się z 30 członków zgłaszanych przez ogólnopolskie organizacje zrzeszające jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, jednostki naukowo-badawcze i organizacje społeczne, gospodarcze oraz ekologiczne związane z gospodarką wodną.

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Co warto zobaczyć w Nowej Soli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska