Czy warto kupić assistance motocykla?

Materiał informacyjny rankomat.pl
Jednoślady doskonale się sprawdzają podczas jazdy w dużych miastach. Nie tylko rozwiązują problem z brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych, ale także pozwalają sprawnie się poruszać po zatłoczonych ulicach. Wiele osób chętnie wybiera ten środek transportu do pokonywania długich tras, traktując to jako formę wypoczynku. Podpowiadamy, czy w takim przypadku zasadne jest wykupienie rozszerzonego pakietu ubezpieczenia.

Na czym polega assistance motocykla?

Obowiązkowym ubezpieczeniem jest OC, które zapewnia podstawową ochronę na wypadek kolizji czy wypadku. Coraz więcej motocyklistów decyduje się jednak na wykupienie dodatkowych elementów do polisy, do których zalicza się assistance. Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia ochronę na wypadek awarii lub problemów technicznych motocykle, które uniemożliwiają kontynuowanie podróży. To, w jakim zakresie będzie obowiązywać polisa, zależy od wybranej oferty, a także indywidualnych potrzeb. Większość produktów assistance motocykla zapewnia w podstawowym wariancie usługi takie jak: https://rankomat.pl/samochod/assistance-motocykla

· pomoc drogową,
· holowanie pojazdu,
· dostarczenie paliwa,
· wymianę opon,
· organizację noclegu,
· pomoc medyczną,
· uruchomienie motocykla,
· pojazd zastępczy,
· przeprowadzenie drobnych napraw.

Pakiet assistance może także obejmować opłatę kosztów podróży, jeżeli dalsza jazda motocyklem byłaby niemożliwa. Ponadto poza granicami kraju możesz liczyć na pomoc tłumacza lub konsultanta, który pokieruje Cię, w jaki sposób załatwić daną sprawę.

Kiedy warto mieć assistance motocykla?

Na rozszerzony pakiet ochrony powinny zdecydować się osoby, które dużo podróżują motocyklem. Nie wszystkie sytuacje na drodze można bowiem przewidzieć, a niemożność kontynuowania jazdy nie zawsze musi być związana z kolizją. Czasami z pozoru drobne usterki mogą spowodować unieruchomienie motocykla na trasie, a mając wykupione assistance, możesz liczyć na pomoc profesjonalistów. Takie ubezpieczenie może Cię także uchronić od ogromnych kosztów, związanych z holowaniem pojazdu czy koniecznością opłacenia miejsca noclegowego. Warto także pamiętać, że zakup assistance nie musi się wiązać z wysoką ceną, gdyż wszystko zależy od zakresu ochrony, na który się zdecydujesz.

Gdzie znaleźć atrakcyjną ofertę assistance motocykla?

Mimo że po polskich drogach porusza się coraz więcej jednośladów, to produkty ubezpieczeniowe dla motocyklistów wciąż stanowią niszę w branży. Niewiele firm ma w swojej ofercie rozszerzone pakiety ochrony lub ich cena jest bardzo wysoka. Kalkulator OC/AC online, dostępny np. pod adresem: https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/, pozwoli Ci sprawdzić, które towarzystwa oferują polisy dla właścicieli jednośladów. Oprócz tego zapoznasz się także z wyliczoną dla Ciebie składką oraz szczegółami umowy. Ponadto nabywając w tym samym towarzystwie rozszerzony pakiet ochrony, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki i promocyjne warunki współpracy. To także najlepsza okazja, aby zaoszczędzić, gdyż do kosztu polisy nie są doliczone prowizje pobierane przez pośredników.

Dodaj ogłoszenie