Nasza Loteria

Czy zielonogórski radny Rafał Kasza i zapaśnik z Kostrzyna Marcel Kaczmarek poradzą sobie z piekielnie trudnym torem Ninja Warrior?

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Marcel Kaczmarek, uczestnik programu Ninja Warrior Polska.
Marcel Kaczmarek, uczestnik programu Ninja Warrior Polska. Polsat/ Maciej Piórko
Kolejni wojownicy z województwa lubuskiego zmierzą się z arcytrudnym torem Ninja Warrior. Próbę przekroczenia granic wytrzymałości podjęli Rafał Kasza z Zielonej Góry i Marcel Kaczmarek z Kostrzyna. Czy dali radę? Przekonamy się we wtorek (14 września) oglądając kolejny odcinek show Polsatu „Ninja Warrior Polska”. Początek o godz. 20.05.

37-letni Rafał Kasza z Zielonej Góry to miejski radny, który przed dwoma laty wziął udział w pierwszej edycji polsatowskiego programu. Niestety, doznał wtedy poważnego urazu barku, który przerwał jego rywalizację. Przeszedł operację artroskopii i na nowo podjął treningi. Rafał Kasza jest znanym w mieście konstruktorem przeszkód, często organizuje treningi charytatywne, które przeprowadza na swoim torze.

– Wracam… Silniejszy, bardziej doświadczony i głodny sukcesu, ale przede wszystkim, aby zmierzyć się z demonami przeszłości toru Ninja Warrior – tak na Facebooku zielonogórzanin zapowiedział swój start w czwartym sezonie Ninja Warrior Polska.

Na torze Ninja Warrior zadebiutuje za to 19-letni Marcel Kaczmarek z Kostrzyna nad Odrą, zapaśnik z pasji. Przed 18-tymi urodzinami skończył kurs na trenera personalnego i zaczyna rozwijać się w tym kierunku. Jego celem jest pomaganie ludziom – w myśl zasady, że sport to zdrowie. Udział w „Ninja Warrior Polska”, jak sam mówi, jest dla niego trochę stresujący, ale też dający mnóstwo sportowej adrenaliny.

Ninja Warrior to światowy fenomen, który narodził się 25 lat temu w Japonii. Rodzime wersje programu można było oglądać w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód liczący 150 metrów. Tworzą go różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny. Celem zawodników jest słynna Góra Midoriyama, na którą do tej pory wspięło się jedynie dziewięć osób na świecie. W polskiej edycji programu główną nagrodą jest 150 tys. zł.

Runaway Drogbruk, czyli ekstremalnie trudne biegi na zielonogórskim deptaku

Runaway Drogbruk, czyli ekstremalnie trudne biegi na zielono...

WIDEO: Tak zielonogórzanin Krzysztof Spławski dotarł do finału Ninja Warrior Polska

od 16 lat
Wideo

Wywiad z Michałem Probierzem, selekcjonerem polskiej reprezentacji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska