Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy zielonogórski radny Rafał Kasza i zapaśnik z Kostrzyna Marcel Kaczmarek poradzą sobie z piekielnie trudnym torem Ninja Warrior?

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Marcel Kaczmarek, uczestnik programu Ninja Warrior Polska.
Marcel Kaczmarek, uczestnik programu Ninja Warrior Polska. Polsat/ Maciej Piórko
Kolejni wojownicy z województwa lubuskiego zmierzą się z arcytrudnym torem Ninja Warrior. Próbę przekroczenia granic wytrzymałości podjęli Rafał Kasza z Zielonej Góry i Marcel Kaczmarek z Kostrzyna. Czy dali radę? Przekonamy się we wtorek (14 września) oglądając kolejny odcinek show Polsatu „Ninja Warrior Polska”. Początek o godz. 20.05.

37-letni Rafał Kasza z Zielonej Góry to miejski radny, który przed dwoma laty wziął udział w pierwszej edycji polsatowskiego programu. Niestety, doznał wtedy poważnego urazu barku, który przerwał jego rywalizację. Przeszedł operację artroskopii i na nowo podjął treningi. Rafał Kasza jest znanym w mieście konstruktorem przeszkód, często organizuje treningi charytatywne, które przeprowadza na swoim torze.

– Wracam… Silniejszy, bardziej doświadczony i głodny sukcesu, ale przede wszystkim, aby zmierzyć się z demonami przeszłości toru Ninja Warrior – tak na Facebooku zielonogórzanin zapowiedział swój start w czwartym sezonie Ninja Warrior Polska.

Na torze Ninja Warrior zadebiutuje za to 19-letni Marcel Kaczmarek z Kostrzyna nad Odrą, zapaśnik z pasji. Przed 18-tymi urodzinami skończył kurs na trenera personalnego i zaczyna rozwijać się w tym kierunku. Jego celem jest pomaganie ludziom – w myśl zasady, że sport to zdrowie. Udział w „Ninja Warrior Polska”, jak sam mówi, jest dla niego trochę stresujący, ale też dający mnóstwo sportowej adrenaliny.

Ninja Warrior to światowy fenomen, który narodził się 25 lat temu w Japonii. Rodzime wersje programu można było oglądać w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód liczący 150 metrów. Tworzą go różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny. Celem zawodników jest słynna Góra Midoriyama, na którą do tej pory wspięło się jedynie dziewięć osób na świecie. W polskiej edycji programu główną nagrodą jest 150 tys. zł.

Runaway Drogbruk, czyli ekstremalnie trudne biegi na zielonogórskim deptaku

Runaway Drogbruk, czyli ekstremalnie trudne biegi na zielono...

WIDEO: Tak zielonogórzanin Krzysztof Spławski dotarł do finału Ninja Warrior Polska

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska