Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy wskazują miejsca, gdzie w Lubuskiem wycięto drzewa [MAPA]

oprac. (pik)
Czytelnicy zgłaszają nam kolejne miejsca, gdzie w Lubuskiem wycinane są drzewa.
Czytelnicy zgłaszają nam kolejne miejsca, gdzie w Lubuskiem wycinane są drzewa. materiały Czytelników
Tylko w ciągu jednego dnia Czytelnicy przesłali nam kilkanaście zdjęć z miejsc, gdzie w Lubuskiem wycięto drzewa. Wszystkie zgłoszenia nanosimy na naszą interaktywną mapę. Miejsc, gdzie drzewa padły jak zapałki, przybywa.

Przypomnijmy, w poniedziałek 1 marca, opublikowaliśmy materiał, w którym pokazaliśmy kilka miejsc w lubuskich miasta, gdzie wycięto drzewa. Czasem były to ogromne, kilkusetletnie rośliny. Poprosiliśmy naszych Czytelników o wskazywanie kolejnych miejsc, w których trwa wycinka. Odzew był natychmiastowy.

Pani Marzena z Zielonej Góry wskazała wycinkę przy ul. Zamkowej przy skrzyżowaniu z ul. Jelenią. - Wycięto dwa duże kasztany. W Zniknął kasztanowiec z ulicy Jeleniej i drzewo rosnące za galerią Grafit kolo pomieszczeń ochrony - pisze pani Marzena.

Z kolei pan Łukasz napisał: - Gmina Lubsko, obszar Lutol miejscowość Janowice, drzewa zniknęły z powierzchni - był las jest pustynia. Ochrona środowiska ma wszystko gdzieś!

Otrzymaliśmy też zdjęcia z Żagania, gdzie zdaniem naszego Czytelnika w rejonie ul. Dworcowej wycięto około 30 drzew.

W dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia kolejnych miejsc, gdzie trwała bądź trwa wycinka. Można je zgłaszać na adres: [email protected] lub w prywatnej wiadomości na naszym facebookowym profilu. Każe ze zgłoszeń sprawdzimy i naniesiemy je na naszą interaktywną mapę. Prosimy również o dołączanie zdjęć, na których widać efekty wycinki.

Zobacz wideo: Rzeź drzew w Lubuskiem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska