Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy wybiorą najładniejszy wieniec dożynkowy

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Czytelnicy będą mogli głosować m.in. na wieniec ze Starego Dworka.
Czytelnicy będą mogli głosować m.in. na wieniec ze Starego Dworka. Dariusz Brożek
Głosowanie ruszy dopiero 7 września, ale nasz plebiscyt na najładniejszy wieniec dożynkowy cieszy się już ogromnym zainteresowaniem mieszkańców wsi z całego powiatu.

Dla wielu z Czytelników plebiscyt jest okazją do promocji rodzinnej miejscowości oraz swoich rękodzielniczych uzdolnień. Wykonanie wieńca wymaga również cierpliwości i precyzji. Oraz czasu, czego najlepszym przykładem są mieszkańcy Wierzbna, którzy poświęcili na swoje dzieło ponad 200 godzin!

Prawdziwym majstersztykiem z kłosów zbóż, ziół i owoców mogą się pochwalić mieszkańcy wsi Stary Dworek koło Bledzewa. To zasługa Moniki Banasiak oraz Danuty i Stefana Milka, którzy spędzili wiele godzin na wyplataniu i strojeniu wieńca, symbolizującego rolniczy trud. W minioną sobotę, 20 sierpnia, przekazali go starostom sołeckich dożynek Annie Sobczak i Przemysławowi Kuczerze. Zaprezentują je także podczas gminnego święta plonów, które odbędzie w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, w Bledzewie.

To już czwarty wieniec, który weźmie udział w naszym plebiscycie. Z pewnością będzie ich znacznie więcej, gdyż zgłoszenia przyjmujemy do 4 września, a przed nami jeszcze wiele sołeckich i gminnych dożynek. Np. w sobotę poza mieszkańcami Bledzewa święto rolników, sadowników i pszczelarzy będą fetować w Gorzycy i Bukowcu pod Międzyrzeczem, a w niedzielę także w Przytocznej.
Swoje prace zgłosili nam już wcześniej mieszkańcy Strych i Wierzbna, jak również Angelika Sudoł z Goraja. Wszystkie cieszą oczy mistrzowskim wykonaniem i kunsztownymi detalami. Np. podstawą wieńca z Wierzbna jest metalowa konstrukcja, którą przyozdobiono 18 tys. równo przyciętych, wysuszonych i precyzyjnie ułożonych kłosów pszenicy.

Przed rokiem zorganizowaliśmy podobny plebiscyt. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem Czytelników, którzy klikali na wieńce na portalu internetowym; miedzyrzecz.naszemiasto.pl oraz wysyłali SMS-y. W podobny sposób będą głosować w kolejnym plebiscycie, który rozpocznie się 7 września. Będą w nim oceniać wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa, osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, organizacje, instytucje i kluby z terenu powiatu międzyrzeckiego.

Jak zgłosić wieniec do plebiscytu? To proste! Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, lub nazwę zgłaszającej instytucji, miejscowość i numer telefonu (do wiadomości redakcji), a także imiona i nazwiska autorów wieńca oraz krótki jego opis i zdjęcie (minimum jedno, a maksymalnie osiem). Należy je nadsyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]. do 4 września br. do godz. 23.59. albo za pomocą formularza dostępnego na portalach: miedzyrzecz.naszemiasto.pl oraz skwierzyna.naszemiasto.pl. (najpóźniej do dnia 4 września do godz. 23.59).

Głosowanie odbywać się będzie za pomocą SMS od 7 do 30 września (jeden SMS to 2,46 zł z podatkiem VAT). Czytelnicy będą mogli glosować także na portalu; miedzyrzecz.naszemiasto.pl i skwierzyna.naszemiasto.pl poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk od 7 do 14 września.

Wieniec dożynkowy, który zdobędzie najwięcej punktów w plebiscycie otrzyma tytuł „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2016”, natomiast jego autorzy otrzymają nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom. Nagrodzimy też autorów prac, które zajmą drugie i trzecie miejsce.

W trakcie plebiscytu będziemy prezentować w naszym tygodniku zgłoszone wieńce i ich twórców, a na koniec opublikujemy reportaż o zwycięzcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska