Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy: zielonogórskie boisko "Pod Hubą" jest zamknięte, a ludzie chcą z niego korzystać. Miasto obiecało nam przyjrzeć się sprawie

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
W poniedziałek, 22 czerwca, boisko "Pod Hubą" było zamknięte dla mieszkańców. We wtorek miasto obiecało nam interwencję w tej sprawie.
W poniedziałek, 22 czerwca, boisko "Pod Hubą" było zamknięte dla mieszkańców. We wtorek miasto obiecało nam interwencję w tej sprawie. Natalia Dyjas
Zielonogórscy Czytelnicy poinformowali nas, że popularne boisko "Pod Hubą", z którego korzystają chociażby mieszkańcy osiedla Piastowskiego, zostało zamknięte, choć jeszcze w zeszłym tygodniu działało normalnie. I poprosili nas o interwencję w tej sprawie.

Słynne Boisko "Pod Hubą" parę lat temu doczekało się modernizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Kultowe boisko "Pod Hubą" w Zielonej Górze dostało drugie życie

Od tego momentu mieszkańcy osiedla Piastowskiego jeszcze chętniej korzystali z tego miejsca. Bo i swobodnie można tu pograć w piłkę nożną, koszykówkę, poćwiczyć na siłowni pod chmurką, czy skorzystać z placu zabaw.

O ile ten ostatni nadal był ogólnodostępny dla najmłodszych, o tyle boiska... zamknięto na kłódkę. A na bramkach pojawiły się kartki z informacją, że zakaz wejścia na boisko obowiązuje do odwołania.

- Nie wiadomo dlaczego - mówiła nam spotkana w poniedziałek przy terenie sportowym mieszkanka. - W zeszłym tygodniu jeszcze można było tu wejść, teraz wszystko jest pozamykane.

A mieszkańcy zgodnie przyznają, że to teren, z którego korzysta sporo mieszkańców. Bo i wokół bloków jest wiele, a boisko jest idealne do ćwiczeń i treningów.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że w czasie epidemii koronawirusa tereny sportowe powinny być ogólnodostępne?

Do kogo zwrócić się z interwencją w sprawie boiska "Pod Hubą"?

Okazało się, że ustalenie, do kogo należy to boisko, wcale nie jest takie proste. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z okoliczną szkołą i z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Okazało się, że boisko nie należy do MOSiR-u.

Kiedy będzie otwarty basen w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze?

Wreszcie, dzięki informacji umieszczonych na tablicach przy boisku (za zamkniętymi furtkami), udało nam się ustalić, by w sprawie ewentualnych uwag dotyczących tego terenu sportowego dzwonić do departamentu przedsiębiorczości i gospodarki komunalnej.

Sprawę zamkniętego obiektu przekazaliśmy do dyrektora departamentu, Konrada Witrylaka. Wcześniej to opiekunowie, którzy wchodzili z ćwiczącymi na boiska, zapewniali środki do dezynfekcji rąk. I byli odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów, by na boisku była określona liczba osób. Tak robiły lokalne grupy sportowe. Ale tak było wcześniej, a teraz? Dlaczego boisko znów jest zamknięte? K. Witrylak obiecał nam przyjrzeć się sprawie.

We wtorek popołudniu interwencja odniosła skutek. Dyrektor wspomnianego departamentu zapewnił nas, że obiekt jest już otwarty.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska