MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czytelniczka: schody przy tej galerii handlowej są bardzo strome. To utrudnienie dla osób starszych. Czy inwestor weźmie ten głos pod uwagę?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Przy nowym kompleksie handlowym Estrada, mieszczącym się przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, powstały też schody, które znacznie skracają drogę do okolicznych bloków. Czytelniczka zwraca jednak uwagę, że są bardzo strome, co jest utrudnieniem - szczególnie dla osób starszych.
Przy nowym kompleksie handlowym Estrada, mieszczącym się przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, powstały też schody, które znacznie skracają drogę do okolicznych bloków. Czytelniczka zwraca jednak uwagę, że są bardzo strome, co jest utrudnieniem - szczególnie dla osób starszych. Natalia Dyjas
W Zielonej Górze od paru miesięcy działa nowy kompleks handlowy Estrada przy ul. Wrocławskiej. Nasza Czytelniczka, pani Janina nie ukrywa, że bliskość sklepów to dla mieszkańców ul. Piaskowej duży plus. Jednak mają pewne zastrzeżenie. Chodzi o schody, które prowadzą do okolicznych bloków. Te, jak mówi mieszkanka, mają być sporym wyzwaniem, szczególnie dla starszych zielonogórzan.

Kompleks handlowy Estrada, który powstał na terenie dawnej Hali Ludowej przy ul. Wrocławskiej, działa w Zielonej Górze od paru miesięcy. Przy okazji inwestycji powstały nie tylko nowe sklepy, ale i rondo czy schody prowadzące od bloków przy ul. Piaskowej, do parkingu przy jednym z obiektów.

Jakiś czas temu mieszkańcy prosili nas o interwencję w sprawie pasów na rondzie, które po kilku miesiącach użytkowania się starły. Inwestor szybko zareagował na prośbę, o czym pisaliśmy w tym artykule:

To była szybka interwencja! Wystarczyło parę cieplejszych dni i inwestor wykonał nowe oznaczenia na rondzie przy ul. Wrocławskiej. Udało się

Teraz mieszkańcy mają kolejny apel do wykonawcy inwestycji przy ul. Wrocławskiej.

Mieszkanka chwali sobie bliskość do sklepu przy ul. Wrocławskiej, ale zauważa, że schodom przydałaby się modernizacja

Zielona Góra. Kiedyś koncerty, kino, procesy pokazowe. Dziś lada moment powstanie tu galeria. Losy Hali Ludowej w pigułce
- Sprawa dotyczy nowo wybudowanego kompleksu handlowego przy ul. Wrocławskiej 18 w Zielonej Górze na terenie byłej Estrady - napisała w liście do naszej redakcji zielonogórzanka, pani Janina.

- Mieszkam w wieżowcu przy ul. Piaskowej. Teren Kauflandu i pozostałych sklepów jest w pobliżu wieżowca, w którym mieszkam, co jest dużym udogodnieniem.

Pani Janina opowiada, że większość mieszkańców z jej wieżowca obserwowało przebieg budowy.

- To była dobrze przemyślana i wykonana praca - chwali zielonogórzanka. - Ponadto, mieszkańcy ulicy Piaskowej są bardzo zadowoleni, ponieważ mają blisko do sklepów.

Mamy żal za nieudaną budowę schodów prowadzących do sklepu

- Jednakże mieszkańcy mają również zastrzeżenia, a nawet żal do właścicieli ze względu na nieudaną budowę schodów od strony wieżowców - pisze pani Janina. - Schody są bardzo strome, wąskie, a stopnie zbyt wysokie. Nie wykonano ciągu na wózki z zakupami.

Jak zauważa mieszkanka na tym osiedlu mieszkają przede wszystkim starsi ludzie.

Ze względu na ich wiek, jest im ciężko ciągnąć wózki pełne zakupów po tak stromych schodach. Uważam, że są one niedostosowane do osób starszych i ich ograniczonych możliwości.

Do ulicy Piaskowej można przejść dłuższą trasą, ale ona też prowadzi pod górę

Mieszkanka zauważa, że owszem, do bloków można przejść inną trasą, unikając schodów, ale ona też prowadzi pod górę. I znów utrudnienie dla seniorów...

- Mam wielką prośbę do właścicieli terenu, aby rozważyli to podanie i dostosowali schody do osób starszych - apeluje pani Janina. - Chodzi mi o dokonanie podjazdu dla wózków z zakupami oraz zmniejszenie stopnia nachylenia schodów, by nie były tak strome. W imieniu wszystkich mieszkańców ulicy Piaskowej będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc.

Co na to firma, która jest odpowiedzialna za tę inwestycję w Zielonej Górze?

Szybko spytaliśmy inwestora, czy możliwe są jeszcze jakieś modyfikacje. W końcu remont zakończył się już parę miesięcy temu...

Schody zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, posiadają odpowiednie spoczniki i balustradę - wyjaśnia Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor marketingu i komunikacji Grupy P.A. NOVA SA.

Okazuje się, że budowa pochylni w tym miejscu była rozważana podczas realizacji inwestycji.

- Ale ze względu na dużą różnicę w wysokości terenu pomiędzy terenem hipermarketu a osiedlem mieszkaniowym, projekt ten nie został zrealizowany ze względów bezpieczeństwa użytkowników i braku miejsca na rampę o długości 65 m - wyjaśnia nam A. Jurkiewicz. - Dedykowanym przejściem dla mieszkańców osiedla, którzy mają problem po poruszaniu się po schodach, są chodniki zlokalizowane wzdłuż ul. Lwowskiej i ciąg pieszy na terenie hipermarketu Kaufland.

Chcielibyśmy zadowolić wszystkich, ale niestety, z powodu panujących na terenie inwestycji warunków terenowych musieliśmy zastosować takie rozwiązania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego lato sprzyja miłości?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska