MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnik: Moim zdaniem te banery wyborcze wiszą tutaj bezprawnie

Dariusz Chajewski
Dariusz Chajewski
Ten baner urzędującego prezydenta, a raczej miejsce jego powieszenia, budzi wątpliwości Czytelnika
Ten baner urzędującego prezydenta, a raczej miejsce jego powieszenia, budzi wątpliwości Czytelnika Czytelnik
"W ślad za znanymi epizodami posła Materny, co wiesza bezprawnie banery w Zielonej Górze, w załączeniu przesyłam banery kandydata partii rządzącej rozwieszone na państwowym obiekcie, tj. OHP w Wiechlicach" - pisze czytelnik ze Szprotawy.

Czytelnik wypatrzył banery na Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w podszprotawskich Wiechlicach.

- Moim zdaniem to ewidentne złamanie przepisów - denerwuje się Czytelnik. - Z jednej strony to obiekt państwowy. To tak, jakby plakaty powiesić na komisariacie policji, czy ratuszu. Po drugie ten ośrodek to w praktyce szkoła. I wreszcie, jeśli się nie mylę, w obiekcie tym będzie się mieścił lokal wyborczy...

Takie wątpliwości należy zgłaszać na policję

Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze, Stanisław Blonkowski sugeruje, aby tego rodzaju wątpliwości zgłaszać policji, która pilnuje przestrzegania przepisów dotyczących wyborów. Rzeczywiście miejsce umieszczenia banerów w podszprotawskich Wiechlicach może budzić - deliktanie mówiąc - wątpliwości.

Gdzie nie powinny znajdować się podobne materiały propagandowe? Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych nie można umieszczać plakatów i haseł wyborczych, chyba że zostanie udzielona na to zgoda właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia. Przy czym, przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych, w celu prowadzenia kampanii wyborczej należy stosować obowiązujące przepisy porządkowe.

Zobacz też: Kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno odwiedził Gorzów

Bezwzględny zakaz agitacji wyborczej

Są miejsca, gdzie pod żadnym pozorem nie powinno prowadzić się agitacji wyborczej.

To teren szkół, lokale wyborcze oraz na terenie ich budynku, na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów, na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie, na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

Niestety na razie nie udało nam się skontaktować z osobą, która podjęła decyzję o powieszeniu w tym miejscu banerów i co myśli o zarzutach naszego Czytelnika.

Zobacz też: Krzysztof Bosak spotkał się na deptaku z wyborcami. Krytykował media, lewicę i poprawność polityczną

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska