Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czytelnik: w mieście brakuje ławek. Zanim człowiek dojdzie do przychodni, to się nadenerwuje i napoci. Urząd bierze pod uwagę jego sugestie

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Ławki w miastach to szansa na odpoczynek nie tylko w upalne dni.
Ławki w miastach to szansa na odpoczynek nie tylko w upalne dni. Mariusz Kapała
Często piszecie i dzwonicie do nas, że przy jakichś ulicach Zielonej Góry brakuje ławek. Szczególnie jest to uciążliwe dla osób starszych, które w codziennej wędrówce muszą od czasu do czasu przysiąść, by odpocząć. Wasze sugestie przekazaliśmy magistratowi.

- Chyba w końcu trzeba wziąć zielonogórskich urzędników, przytroczyć im ciężarki do nóg, dać laskę i poprowadzić w ten sposób po mieście - zadzwonił do nas zdenerwowany Czytelnik. - Może wtedy zrozumieją jak nam, osobom starszym jest tutaj ciężko. Z przykrością muszę stwierdzić, że Zielona Góra nie jest przyjazna seniorom.

Skąd taka opinia? Nasz Czytelnik ostatnio szedł na wizytę do lekarza. Mówi, że od Centrum Przesiadkowego do przychodni przy ul. Towarowej, brakuje większej liczby ławek.

- Kiedyś jeździłem taksówką, ale człowiek nie ma tyle pieniędzy, by wszędzie dojeżdżać pod same drzwi - mówi Czytelnik. - Ostatnio byłem zmuszony iść na piechotę.

Człowiek spoci się podwójnie. Ze zmęczenia i z nerwów.

Mieszkaniec: w tych miejscach brakuje nam ławek

Czytelnik zwraca jeszcze uwagę, gdzie jego zdaniem brakuje ławek: wzdłuż ulicy Wyszyńskiego czy na trasie do Dzikiej Ochli (od Jaskółczej, przez Botaniczną, aż do zalewu).

- Dobrze, że jeszcze są przystanki autobusowe, to na ich ławkach można przysiąść - dodaje.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że w Zielonej Górze przydałoby się więcej ławek?

Miasto: weźmiemy te sugestie pod uwagę

Uwagi przekazaliśmy do zielonogórskiego magistratu, punktując za mieszkańcem miejsca, gdzie powinny się pojawić nowe ławki.

- Staramy się reagować na wszystkie sugestie mieszkańców Zielonej Góry - zapewnia nas Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej w zielonogórskim magistracie. - Dziękujemy za przesłanie informacji dotyczących kolejnych lokalizacji, które z pewnością weźmiemy pod uwagę.

Informuję także, że corocznie miasto wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowych i naprawy starych ławek na terenie Zielonej Góry.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska