Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Darmowa mammografia w Lubuskiem! Tu w najbliższym czasie zaparkują mammobusy

(SN)
Z darmowej mammografii (wykonywana jest w ramach finansowanego przez NFZ Programu Profilaktyki Raka Piersi) mogą skorzystać Polki w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat lub otrzymały w ramach tego programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.Przejdź do listy miejsc, w których pojawią się mammobusy >>>
Z darmowej mammografii (wykonywana jest w ramach finansowanego przez NFZ Programu Profilaktyki Raka Piersi) mogą skorzystać Polki w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat lub otrzymały w ramach tego programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.Przejdź do listy miejsc, w których pojawią się mammobusy >>>freepik
W najbliższych dniach Lubuszanki będą mogły skorzystać z darmowych badań mammograficznych. Do kilkunastu miejscowości w naszym regionie przyjadą mammobusy, w którym wykonane zostaną badania. Sprawdźcie gdzie i kiedy możesz zrobić mammografię oraz kto może z niej bezpłatnie skorzystać.

Badania profilaktyczne ratują życie! I nie jest to banał, a prawda. Troska o swoje zdrowie to priorytet. Wykonując regularnie badania, możemy w porę zareagować i wdrożyć odpowiednie leczenie, jeśli będziemy tego potrzebować.

Kto może skorzystać z darmowego badania mammograficznego?

Jednym z badań profilaktycznych, które kobiety powinny regularnie wykonywać, jest mammografia. I tu mamy dobrą wiadomość: od 1 listopada z darmowego badania mammograficznego może skorzystać więcej kobiet. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia darmowa mammografia (wykonywana w ramach finansowanego przez NFZ Programu Profilaktyki Raka Piersi) dostępna jest teraz dla Polek w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub otrzymały w ramach tego programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Darmowa mammografia w Lubuskiem w mammobusach

Bezpłatna mammografia wykonywana jest m.in. w mammobusach, które pojawiają się w różnych terminach, w różnych lokalizacjach. W najbliższych dniach, w grudniu 2023, mammobusy pojawią się w:

 • powiecie gorzowskim,
 • powiecie nowosolskim,
 • powiecie świebodzińskim,
 • powiecie wschowskim,
 • powiecie międzyrzeckim,
 • powiecie strzelecko - drezdeneckim,
 • powiecie zielonogórskim,
 • powiecie żarskim,
 • powiecie żagańskim.

Zapisy:

 • Mammo-Med z Gdańska, telefony: 58 325 76 05, koordynator - 58 325 76 25
 • Diagnostyk z Zielonej Góry, telefony: 68 41 41 411, koordynator - 68 452 77 19
 • LUX MED z Gdyni, telefon: 58 666 24 55
 • LARGO z Grodziska Wielkopolskiego, telefon: koordynator - 612 223 700

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zaleca się, by w dniu mammografii nie używać dezodorantów/antyperspirantów, ani kremów i balsamów. Warto też ubrać się tak, by bez problemu rozebrać się od pasa w górę.

Dokładny rozkład wizyt mammobusów w Lubuskiem prezentujemy w galerii zdjęć - pod każdym zdjęciem wpisany jest powiat, data i miejsce przyjazdu mammobusu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska