Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Darmowe zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat

LESZEK KALINOWSKI 0 68 324 88 74 [email protected]
- Będziemy chcieli przedłużyć projekt darmowego przedszkola na kolejny rok - mówi Beata Agal
- Będziemy chcieli przedłużyć projekt darmowego przedszkola na kolejny rok - mówi Beata Agal fot. Paweł Janczaruk
W Zielonej Górze wciąż brakuje miejsc w przedszkolach i żłobkach. Przy ul. Strumykowej powstało kolejne miejsce opieki nad dziećmi. A w Tup-Tupie kolejne darmowe warsztaty, teatry i terapia.

Ledwo się pojawiło, już rodzice zapisali tam 15 dzieci w wieku przedszkolnym i 11 - żłobkowym. Zaglądają tam kobiety w ciąży i już chcą zapisywać swoje jeszcze nienarodzone maluchy.

- Nawet jeszcze żadnych napisów nie umieściliśmy, a tak duże jest zainteresowanie - mówi Beata Agal właścicielka nowej, prywatnej placówki, prowadząca także Centrum Edukacji dla Dzieci Tup-Tup przy ul. Kazimierza Wielkiego. - To kolejny dowód, że zapotrzebowanie na opiekę żłobkową i przedszkolną w naszym mieście jest bardzo duże.

Tak samo było, gdy dzięki unijnym funduszom udało się uruchomić dwie grupy przedszkolne w Tup-Tupie. Chętnych zgłosiło się znacznie więcej niż było miejsc. Ale w pierwszej kolejności przyjmowano dzieci, które z powodu różnych deficytów nie zostały przyjęte do publicznych przedszkoli. Projekt potrwa do końca roku. Już przygotowywany jest następny, dzieci mogły uczęszczać na zajęcia w kolejnych latach. Dzięki unijnemu wsparciu Tup-Tup organizuje też darmowe zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci. Teraz szuka małych kandydatów na warsztaty plastyczne, które odbędą się 4 kwietnia o 11.00. Dwa dni później zaś zaprasza maluchy do teatrzyku ,,Żółw i zając". Można się zapisywać, dzwoniąc pod nr tel. 0 68 453 91 91. Podobnie należy uczynić w przypadku treningu biofeedbacku - bezpiecznej terapii, której mogą się poddać zarówno osoby zdrowie jak i chore
- Mamy sto miejsc dla dzieci - podkreśla Beata Agal. - Biofeedback to nowoczesna metoda trenowania mózgu. Opracowali ją naukowcy z ośrodka lotów kosmicznych NASA. Nie powoduje ona żadnych działań ubocznych.

Trening przebiega w formie zabawy. Pacjent siedzi w wygodnym fotelu, patrzy się na ekran komputera, na którym przedstawiane są wideogry. Przebieg gry jest zobrazowanym przebiegiem fal mózgowych trenowanego. Terapeuta zakłada dziecku na głowę dwie lub więcej elektrod oraz dwie elektrody uszne. Zadaniem pacjenta jest uzyskanie jak najlepszych wyników gry, jedynie za pomocą siły swej woli. Treningi te gwarantują poprawę m.in.: szybkości zapamiętywania, uczenia się, ćwiczą koncentracji, uodparniają na stres, uczą panowania nad emocjami, uczą asertywności i pewności, wiary w siebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska