Dead Daisies, Rocky Dawuni, i TZN Xenna wystąpią na Woodstocku

oprac. (m. korn), źródło: mat. prasowe WOŚP
Kolejny rok właściwie dopiero się rozpoczął, a The Dead Daisies kontynuują pracę nad nowymi rozdziałami historii klasycznego rocka. Trwają prace nad nowym następnym i szykuje się ogromna trasa koncertowa. Napędzane coraz to liczniejszym gronem fanów Martwe Stokrotki brną dalej i nie zamierzają się poddać. Archiwum zespołu/mat. prasowe WOŚP
Mocno rockowe brzmienia The Dead Daisies będzie można usłyszeć na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Fani reggowych rytmów, a także klasycznego polskiego punka także znajdą coś dla siebie - Rocky Dawuni oraz TZN Xenna porwą publiczność Drugiej Sceny Przystanku Woodstock.

THE DEAD DAISIES
Choć wychowali się na hard rocku lat 70-tych i 80-tych, The Dead Daisies tworzą muzykę pełną uczucia i przystępną – idealną mieszankę stylu The Faces, Bad Company i Foreigner, charakteryzującą się muskularnym wokalem, bluesowymi riffami, potężnymi refrenami, mocarnymi melodiami i skutecznymi hookami. Zachwyceni wybitną jakością muzyki i miażdżącymi występami na żywo fani odkrywają zespół, wraz z którym powrócił prawdziwy rock’n’roll!

The Dead Daisies - "Angel In Your Eyes"

Już sam początek kariery scenicznej The Dead Daisies w roku 2013 był wybuchowy. Od tego czasu zespół zdążył wydać dwa albumy i zagrać liczne koncerty u boku gwiazd takiego formatu jak ZZ Top, Aerosmith, Lynyrd Skynyrd, Bad Company, Judas Priest, KISS, Whitesnake czy Def Leppard. Niesamowity rok 2015 przyniósł ze sobą koncerty dla w sumie ponad 300 000 ludzi na całym świecie w ramach promocji drugiego albumu grupy pt. „Revcolución”, historyczną wizytę na Kubie, występy na największych europejskich festiwalach muzycznych, w tym Download i Graspop, ogólnoświatową trasę koncertową z Whitesnake i KISS i triumfalny koncert w Paryżu. Pod koniec roku zespół po raz pierwszy od dwóch lat wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie zagrał serię całkowicie wyprzedanych koncertów klubowych, w tym niezwykły koncert w Planet Rock Stock w Walii.

Czytaj więcej o Przystanku Woodstock 2016 w Kostrzynie nad Odrą:Przystanek Woodstock 2016: zespoły, terminy, zdjęcia, filmy, aktualności

Kolejny rok właściwie dopiero się rozpoczął, a The Dead Daisies kontynuują pracę nad nowymi rozdziałami historii klasycznego rocka. Trwają prace nad nowym następnym i szykuje się ogromna trasa koncertowa. Napędzane coraz to liczniejszym gronem fanów Martwe Stokrotki brną dalej i nie zamierzają się poddać. Archiwum zespołu/mat. prasowe WOŚP

The Dead Daisies to zespół złożony z najlepszych rockmanów na świecie: John Corabi (Mötley Crüe, The Scream), Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake), Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Foreigner) and David Lowy (Red Phoenix, Mink). Niedawno do składu dołączył Doug Aldrich (Whitesnake, Dio), który zajął pozycję czołowego gitarzysty.

Obecne wcielenie The Dead Daisies to muzyczny kolektyw powstały dzięki licznymi zmianom składu, które zarówno indywidualnie, jak i jako całość przyczyniły się to stworzenia swoistej rock’n’rollowej marki.

Swój udział w tym sukcesie mają między innymi: Richard Fortus (Guns N’ Roses/The Psychedelic Furs), Dizzy Reed (Guns N’ Roses/Hookers and Blow), Darryl Jones (The Rolling Stones, Sting), Charley Drayton (The X-pensive Winos/The Cult), Jon Stevens (Noiseworks/INXS) oraz Tommy Clufetos (Black Sabbath, Rob Zombie).

The Dead Daisies - "Mexico"

Po ostatnim sukcesie zespołu, jakim było podpisanie wyłącznego globalnego kontraktu na dystrybucję z wytwórnią SPV Records, The Dead Daisies rozpoczęli pracę studyjną nad nowym albumem przy wsparciu mega producenta Martiego Frederiksena, znanego m. in. ze współpracy z Def Leppard, Mötley Crüe i Buckcherry.

ROCKY DAWUNI ZATRZĘSIE DRUGĄ SCENĄ PRZYSTANKU ODSTOCK 2016!

Pochodzący z Ghany Rocky Dawuni to aktywista społeczny i gwiazda muzyki o międzynarodowym statusie. Jego tegoroczną nominację do nagrody Grammy poprzedziła ogromna popularność na kontynencie Afrykańskim, skutecznie wykorzystana przez artystę do rozpowszechnienia jego unikalnego stylu muzycznego afro roots na całym globie, a także do podnoszenia ważnych kwestii społecznych.

W rodzinnej Ghanie Rocky Dawuni jest kimś więcej niż gwiazda muzyki popularnej – pełni funkcję nieoficjalnego ambasadora kultury kraju, który dodatkowo wspiera cały wachlarz pozytywnych zmian społecznych od profilaktyki HIV/AIDS, poprzez ochronę środowiska, aż po stosowanie bezpieczniejszych dla zdrowia kuchenek domowych. A mimo to w sercu wciąż jest gwiazdą popu, i jest w tym całkiem niezły. Archiwum zespołu/mat. prasowe WOŚP

Muzyczny dorobek Rockiego obejmuje sześć albumów, które za każdym razem zachwycały fanów, a nierzadko także muzyków, z którymi miał okazję występować i współpracować, m. in. Steviego Wondera, Petera Gabriela, Janelle Monae i Johna Legenda.

Wprawiony w występach na największych koncertach muzyki reggae, Rocky Dawuni wyróżnia się swoją elokwencją i pasją, w porywający sposób łącząc w sobie zmysł celebryty i humanitaryzm. To właśnie ta umiejętność umożliwia mu skuteczną pracę na rzecz organizacji takich jak United Nationas Foundation, ONE.org czy Product (RED) i to ona uczyniła go ambasadorem wielu ważnych inicjatyw.

Rocky Dawuni - Take It Slow (Love Love Love)

Dzięki wpływowi, jaki na muzykę Rockiego wywarły przepełnione uczuciem beaty legendy afrobeatu Feli Kuti, pozytywne przesłania i rytmy Boba Marleya oraz zaraźliwe melodie Michaela Franti, K’naan i Matisyahu, jego piosenki pokonują kilometry oceanu pomiędzy Afryką, Karaibami i Stanami Zjednoczonymi, tworząc niezwykłą muzyczką kombinację, która łączy pokolenia i zbliża do siebie kultury. Tak jak Woodstock.

Czytaj więcej o Przystanku Woodstock 2016 w Kostrzynie nad Odrą:Przystanek Woodstock 2016: zespoły, terminy, zdjęcia, filmy, aktualności

TZN XENNA**- prawdziwa legenda polskiego punk-rocka na przystanku Woodstock 2016!**

Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie.

TZN Xenna - Co za świat

W sierpniu wygrał eliminacje na festiwalu "Open Rock" w krakowskiej "Rotundzie" występując m.in. u boku grup: Turbo i Stalowy Bagaż, który umożliwił mu występ na festiwalu w Jarocinie. Muzycy jednak zrezygnowali z tej możliwości określając to miejsce mianem "festiwalu milicyjnego".

W tym czasie grupa pojawiła się w reportażu Telewizji Polskiej dotyczącym subkultur ("Sposob na życie" Ewy Skurczyńskiej), a także w programie o polskich punkach zrealizowanym przez zachodnioniemiecką stację ARD.

Jesienią miejsce "Markusa", który został wcielony do LWP zajął Andrzej "Falkonetti" Kuszpyt, z którym TZN Xenna zagrała koncert w Sali Kongresowej. W 1983 "Zygzak" został usunięty z zespołu, a obowiązki wokalisty przejął "Falkonetti". Niewiele później muzycy przerwali działalność. "Gogo Szulc" odszedł do zespołu Tilt, natomiast "Sydney" w drugiej połowie lat 80. nawiązał krótką współpracę z Robertem Gawlińskim (wówczas ex–Madame) w jego zespole The Didet Bidet.

W 1984 roku TZN Xenna została reaktywowana przez: "Zygzaka", "Markusa", "Falkonetti'ego" (gitara basowa) i nowego perkusistę Dariusza "Dynię" Dynowskiego. W tym składzie zespół wystąpił w październiku w warszawskim klubie "Stodoła" grając obok Siekiery i amerykańskiej grupy Youth Brigade. W następnym roku muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Róbrege", oraz nagrali w tonpressowskim studiu cztery utwory: "Dzieci z brudnej ulicy", Ciemny pokój", "Gazety mówią" i "Nasz świat".

W pięcioosobowym składzie TZN Xenna grała koncerty do połowy 1987 roku, kiedy to muzycy postanowili zakończyć działalność.

"Zygzak" później kontynuował granie w zespołach Lumpers i The Klaszcz. Wystąpił gościnnie na płytach: "Zdrada" (1996) zespołu Farben Lehre (śpiewając w utworze "Gazety mówią"), oraz na koncertowym albumie Armii "Koncert na XX-lecie" (wykonując utwór "To moja zemsta"). Dynowski w latach 2000–2003 był perkusistą grupy Deuter.

TZN Xenna - Dzieci z brudnej ulicy

Od 2010 roku zespół działał w składzie: Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł". Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna.

Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkań z publicznością. Entuzjastyczne przyjęcie przez młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę.

Wśród planów zespołu na rok 2016 wymienić należy wydanie m.in. trzeciego albumu Archiwum zespołu/mat. prasowe WOŚP
  • 17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publiczność zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. Nowe utwory "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc (pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię".
  • Rok 2011 zakończył się wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", 7"EP "TznXenna 1981-2011". Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem.
  • 18.11.2012 ukazała się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo" składająca się z siedmiu nowych utworów i 6 pereł z historii zespołu. Jest to niezwykle intrygująca pozycja ponieważ jest pierwszą, studyjną płytą wydaną w 31 lat od powstania zespołu.
  • Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło sie 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora.
  • W 2014 roku zespół zagrał 18 koncertów w ramach "Czart PRL-u tour 2014". Wystąpił też w Pokojowej Wiosce Kryszny, która co roku organizuje koncerty w Ramach Przystanku Woodstok. Zespół pojawił się też na krakowskim Punk Fest 2014organizowanym przez Galicja Production.
  • Rok 2015 to dwie trasy zagrane wspólnie z Sexbombą. Trasa "Wiosenne pogo" i "Skorpionalia 2015" odwiedziło trzynaście miast. Oprócz tego zagrał innych piętnaście koncertów m.in :na scenie alternatywnej Cieszanów Rock Festiwal, Hey Ho Ramona festiwal w Trzcielu i po raz drugi na Punk Fest 2015 w Krakowie.

Wśród planów zespołu na rok 2016 wymienić należy wydanie trzeciego albumu, a także… koncert na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Przystanku Woodstock!

Czytaj więcej o Przystanku Woodstock 2016 w Kostrzynie nad Odrą:Przystanek Woodstock 2016: zespoły, terminy, zdjęcia, filmy, aktualności

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3