Decathlon 5. Liga. Rezerwy Radomiaka z kompletem punktów. Klasyczny hat trik Jakuba Snopczyńskiego. Wyjazdowy punkt Energii. Zobacz zdjęcia

Maciej Kwiatkowski
Jakub Snopczyński, po raz drugi w rundzie wiosennej zdobył hat trika. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Maciej Kwiatkowski
W pojedynku 23. kolejki Decathlon 5. Ligi grupy II Radomiak II Radom nie pozostawił złudzeń i zwłaszcza do przerwy zaimponował skutecznością w starciu z ostatnią drużyną w tabeli Naprzodem Skórzec. W niedzielę na wyjeździe zagrała Energia Kozienice.

Trzecie zwycięstwo z rzędu rezerw Radomiaka

Radomiak II Radom - Naprzód Skórzec 4:1 (4:0)
Bramki: Snopczyński 3 (8, 22, 37), Markiewicz (41’) - dla Radomiaka

Radomiak: Wołowiec - Markiewicz, Zbyszyński, Wołczyński, Oleszkiewicz - T. Matos, Konopka, Molendowski, Ziółek, Kolasa - Snopczyński oraz Aderek, Majer, Kozłowski, Podsiadło, Emerson, Klimas.

Już przed rozpoczęciem meczu rezerw z outsiderem wiadomo było, że trener Roland Thomas, nie będzie mógł po raz pierwszy w sezonie skorzystać z etatowego golkipera, a więc Wiktora Koptasa. Ten został głoszony do pierwszej kadry na mecz z Legią Warszawa, bowiem w tym pojedynku nie mógł zagrać Gabriel Kobylak. W związku z tym w rezerwach zadebiutował Cezary Wołowiec, który urodził się w 2008 roku! Ponadto w 20 – osobowej kadrze drugiego zespołu znalazło się aż jedenastu piłkarzy Akademii Radomiaka.

Marzący o awansie radomianie nie pozostawili złudzeń i już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Z gola po raz pierwszy, ale jak się miało okazać nie ostatni w tym meczu cieszył się Jakub Snopczyński. W 22 minucie napastnik po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce, a kwadrans później miał już na koncie klasycznego hat-trika. Wynik pierwszej jednostronnej części gry ustalił kapitan zespołu Oskar Markiewicz.

Po zmianie stron trener Thomas dokonał sześciu zmian. Dość długo, bo aż do 81 minuty wynik nie ulegał zmianie, ale właśnie wtedy przyjezdni pokusili się o honorowe trafienie.

W następnej kolejce Radomiak II uda się do Sokołowa Podlaskiego na mecz z miejscowym Podlasiem. Początek gry 12 maja o godzinie 18:00.

Nieudana majówka dla LKS-u Promna
Escola Varsovia Warszawa – LKS Promna 4:0 (2:0)

W rundzie jesiennej drużyna LKS-u przed własną publicznością przegrała z Escolą aż 2:7 i to była najwyższa porażka w trwających rozgrywkach dla drużyny z Promnej. W środowe przedpołudnie, także łatwo nie było. Tylko do przerwy miejscowi zaaplikowali rywalom dwa gole, a dwa kolejne dołożyli do przerwy, triumfując dość pewnie. Dla LKS-u to czwarta porażka w rundzie wiosennej, a trzecia poniesiona na boisku rywala.