Derby dla Sparty Gubin

Łukasz Koleśnik
Młode zawodniczki ze Świebodzina nie mogły znaleźć sposobu na przebicie się przez defensywę  Sparty. Gdy gubinianki gubiły się w obronie to sytuację ratowała stojąca w bramce Ewelina Janecka.
Młode zawodniczki ze Świebodzina nie mogły znaleźć sposobu na przebicie się przez defensywę Sparty. Gdy gubinianki gubiły się w obronie to sytuację ratowała stojąca w bramce Ewelina Janecka. Łukasz Koleśnik
Lider Świebodzin na swoje zwycięstwo w tym sezonie będzie musiał jeszcze poczekać. Sparta nie dała mu żadnych szans.

Zawodniczki z Gubina chciały podnieść się po porażce 21:25, którą poniosły kilka dni wcześniej z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. - Mieliśmy ogromną ilość niewykorzystanych sytuacji. To się na nas zemściło. Dziś nie możemy do czegoś takiego dopuścić - mówił trener gospodarzy, Kazimierz Barłóg, przed meczem z Liderem Świebodzin.

Początek lubuskich derbów był bardzo chaotyczny. Piłkarki w łatwy sposób traciły piłkę, brakowało płynności oraz skuteczności w atakach. Po 10 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 2:3. Do wyrównania doprowadziła Magda Janecka rzutem ze skrzydła. Przez długi czas trwała walka punkt za punkt. Fantastyczną akcją w 18 minucie popisała się zawodniczka Lidera, Wiktoria Kowol, która trafiła do siatki praktycznie z zerowego kąta.