Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dlaczego warto kupować w sieci?

Źródło: NEO24.pl; oprac: (mad)
(fot. archiwum GL) Coraz więcej osób robi zakupy w internecie!
(fot. archiwum GL) Coraz więcej osób robi zakupy w internecie!
Choć dla wielu Polaków to wciąż coś nienaturalnego i pełnego obawy nie da się ukryć, że zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością. Przeczytaj dlaczego warto kupować w sieci!

Przeczytaj też: Zakupy w internecie. Kupujesz tanio samochód? Możesz mieć problemy ze skarbówką

 

Cena – Sklepy internetowe nie muszą płacić za powierzchnie w wielkich centrach ani za reklamy, mają mniejsze koszty funkcjonowania – dlatego mogą zaoferować ceny niższe nawet o kilkanaście procent niż w markecie. To ważne, szczególnie kiedy planuje się poważniejsze wydatki, np. zakupy sprzętu AGD/ RTV. Jeśli planujesz przed Świętami remont kuchni, chcesz na Gwiazdkę kupić wymarzony telewizor czy kino domowe albo elektroniczny gadżet dla Twojego chłopaka – kupując w internecie, zaoszczędzisz nawet od kilkuset do kilku tysięcy złotych! Sporo zaoszczędzić można także na mniejszych prezentach – np. konsola do gier, nowoczesna suszarka z lokówką czy telefon komórkowy, mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych taniej niż w markecie.

Wygoda i szybkość - Zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu. Zamawiając produkt przez internet, możesz wybrać opcję przesyłki kurierskiej, dzięki której dotrze on pod wskazany adres nawet w ciągu jednego dnia, albo sam odebrać zamówioną rzecz w jednym z punktów wydań osobistych – bez stania w kolejce, szukania wśród półek etc. Najlepsze sklepy oferują klientom gwarancję szybkiej dostawy z dnia na dzień nawet w tak gorących okresach, jak przedświąteczne tygodnie. Kupujący mogą sami dokonać wyboru formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Co istotne w przypadku większej kwoty zakupów – istnieją sklepy internetowe oferujące korzystne zakupy na raty.

Większy wybór - Dobre sklepy internetowe oferują często większy wybór dostępnych od ręki produktów niż market. Klienci mogą np. wybierać spośród ponad 10 tysięcy produktów różnych marek. To istotne szczególnie w przypadku droższych towarów, na których sprowadzenie w markecie trzeba często dłużej czekać, a także niestandardowych modeli – gdy szukamy specyficznych wymiarów, koloru czy serii.

Bezpieczeństwo – Dziś, kiedy z zakupów w sieci korzystają już miliony internautów, takie zakupy są równie bezpieczne jak każde inne. Podstawą jest wybranie sprawdzonego, dobrego sklepu – poniżej radzimy jak to zrobić. Dzięki możliwości obejrzenia produktu przed płatnością, nie musimy się już obawiać, że kupujemy kota w worku i że przedmiot może dotrzeć uszkodzony. Wybierając sklep, który w ramach usługi gwarantuje szybką dostawę, nie musimy się także martwić, bo prezent na pewno zdąży na czas.

Przeczytaj też: Zakupy. **Szkodliwe substancje w zabawkach**

 

Jak wybrać dobry sklep internetowy?

Dobry sklep to taki, którego oferta jest korzystna nie tylko na poziomie ceny produktu, ale także dostawy, bezpieczeństwa, gwarancji dostarczenia w terminie, wygodnych opcji płatności. Jakie kwestie warto sprawdzić mówi Karol Darski, ekspert NEO24.pl - sklepu który obsłużył już ponad 450 tysięcy internautów. Oto jego rady:

1. Zawsze kieruj się opiniami innych Klientów. Spośród sklepów oferujących dobre ceny, wybierz ten, który ma najwięcej dobrych i wiarygodnych ocen internautów i jest polecany jako terminowy, uczciwy partner. Jeśli internauci narzekają lub jeśli przy jakimś sklepie nie ma w ogóle ocen – lepiej nie ryzykuj i wybierz inny. Jeśli informacji szukasz na stronie www wybranego sklepu, sprawdź ilu Klientów ma już na koncie, czy otrzymał jakieś certyfikaty lub nagrody.

2. Zawsze sprawdzaj też czy sklep podaje na stronie adres swojej siedziby. Niektóre sklepy podają nawet numery KRS, dzięki którym możesz sprawdzić, że na pewno istnieją nie tylko wirtualnie.

3. Oprócz ceny produktu, sprawdź inne koszty – przede wszystkim koszty dostawy. Jeśli kupujesz więcej produktów, rozważ zamówienie ich u jednego dostawcy, bo zamiast płacić za dostawę kilka razy, zapłacisz raz – mniej. Dobry sklep powinien oferować Ci kilka opcji: od przesyłki kurierskiej po możliwość osobistego odbioru w punkcie magazynowym.

4. Nie korzystaj z usług sklepów, które pobierają opłatę tylko z góry – takie działanie jest niezgodne z prawem. Nie kupuj kota w worku - wybierz sklep, w którym możesz zapłacić za towar dopiero po obejrzeniu czy jest zgodny z zamówieniem, nie jest uszkodzony itd. Powinieneś mieć taką możliwość zarówno wtedy, gdy przesyłkę dowozi kurier, jak i kiedy odbierasz ją sam. Jeśli towar nie jest tym, którego oczekiwałeś, nie przyjmuj go i nie płać. Zgłoś ten fakt, a sklep szybko dostarczy Ci nowy produkt.

5. Przez internet także można kupować na raty. Jeśli planujesz większy zakup, a nie masz gotówki, nie jesteś wcale skazany tylko na raty w marketach. Wybierz sklep, który oferuje taką możliwość.

6. Jeśli nie jesteś ekspertem od sprzętów i potrzebujesz porady jaki wybrać, jakie parametry sprawdzić itd., zwróć uwagę czy Twój sklep internetowy oferuje porady ekspertów. To ważna usługa – powinna być dostępna zarówno przez internet jak i przez telefon.

7. I wreszcie – by nie być zdanym na strajki pocztowców, wybierz sklep, który posiada system monitorowania przesyłek i gwarantuje Ci, że przesyłka dotrze w ściśle określonym czasie – nawet w najbardziej gorących okresach takich jak Gwiazdka. Czas oczekiwania na kuriera nie powinien być dłuższy niż 1 dzień roboczy w dużych miastach i 2 - w mniejszych miejscowościach na terenie Polski.

Przeczytaj też: Internet. Co piąty Polak to e-analfabeta. A jak jest w Lubuskiem?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska