Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do akcji Eko Choinka jeszcze kilka dni, a koło wiat śmietnikowych już piętrzą się stosy świątecznych drzewek. Kto to posprząta?

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Mnóstwo choinek leży już przy wiatach śmietnikowych
Mnóstwo choinek leży już przy wiatach śmietnikowych Aleksandra Pazda
Zgodnie z harmonogramem akcja Eko Choinka startuje 18 stycznia i potrwa do 1 lutego. To właśnie wtedy na ulice wyjedzie Eko Patrol, który będzie zabierał świąteczne drzewka. Jednak w niektórych miejscach choinki już piętrzą się przy śmietnikowych pergolach. Kto to posprząta?

- Na naszym osiedlu koło wiat śmietnikowych wszędzie leżą choinki. Jest ich chyba około kilkadziesiąt, a przecież do przyjazdu Eko Patrolu jeszcze dwa tygodnie! - zgłaszają nam mieszkańcy ulicy Obywatelskiej.

Trwa głosowanie...

Czy bierzesz udział w akcji Eko Choinka?

Rzeczywiście, obok każdej pergoli widać stosy świątecznych drzewek i z dnia na dzień ich przybywa. Czy w związku z tym Zakład Gospodarki Komunalnej przy okazji odbioru śmieci, będzie zabierał również choinki?

- Zakład Gospodarki Komunalnej będzie zabierał choinki zgodnie z harmonogramem Eko Patrolu, który jest dostępny na naszej stronie. W przypadku ulicy Obywatelskiej jest to 25 stycznia. Jeśli świąteczne drzewka już piętrzą się przy wiatach śmietnikowych, to w obowiązku zarządcy jest uporządkowanie tego terenu - tłumaczy Agnieszka Miszon z ZGK.

Kiedy choinka zostanie zabrana z Twojej okolicy? Sprawdź tutaj:
Akcja Eko Choinka 2020 w Zielonej Górze. Zostaw drzewko przy śmietniku. Zabiorą je i zrobią z niego pożytek [HARMONOGRAM]

Warto więc poczekać jeszcze kilka dni. Przypomnijmy, że zebrane drzewa podczas akcji Eko Choinka zostaną przetworzone na naturalny nawóz, który będzie również rozdawany mieszkańcom. Jest on idealny dla roślin, które preferują kwaśne pH gleby, np. rotodendrony.

ZOBACZ TEŻ:

W mieście ma zostać powiększona strefa płatnego parkowania, do tego wzrosną opłaty i wydłużone zostaną godziny płacenia za postój. Choć miejscy radni wciąż pracują nad projektem zmian to temat już budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców.Jednym z radnych, który obecnie zaangażował się w kwestię zmian jest Robert Górski. - Strefa płatnego parkowania obecnie nie działa. Została powołana po to, by ułatwić mieszkańcom znalezienia miejsca do postoju, ale nie spełnia swojej roli. Około 20-30 proc. ruchu  to ludzie, którzy krążą po okolicy i szukają wolnego miejsca. I to nie jest korzystne, bowiem z tego powodu generują się zatory i korki w centrum miasta. To trzeba zmienić - twierdzi Górski. I dodaje, że w Zielonej Górze mamy najniższe ceny za parkowanie w całym kraju- Ostatnie podwyżki były w 2011 roku. To powoduje, że mieszkańcy i przyjezdni często parkują zbyt długo. Dlatego będziemy podnosili opłaty godzinowe i opłaty za abonament. Wprowadzimy karty mieszkańca w nowym wydaniu i karty dla niepełnosprawnych- tłumaczy radny Górski. Jak daleko mogą sięgnąć zmiany?WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACHPRZECZYTAJ TAKŻE: Zielona Góra. Mieszkańcy apelują o więcej parkingów przy cmentarzu na JędrzychowieWIDEO: Zielona Góra. Pierwsze taksówki w Zielonej Górze napędzane napędem elektrycznym

Kontrowersje wokół strefy parkowania w Zielonej Górze. Jak w...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska