Do kogo trafi tytuł Rolnika, Sołtysa i Gospodyni Roku? Oto liderzy rankingów. Wielki finał już w poniedziałek, 30 września!

red
Prestiżowe tytuły i cenne nagrody czekają na rolników, gospodynie i sołtysów. Drugi, wojewódzki etap plebiscytu zakończy się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 22.30.

W plebiscycie zostaną przyznane tytuły: Rolnika Roku, Sołtysa Roku i Gospodyni Roku. Mieszkańcy Lubuskiego wybiorą również Sołectwo Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.
Jeszcze tylko do poniedziałku laureaci z powiatów powalczą o wojewódzkie tytuły i nagrody. Już 9 października odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu, na której wręczone zostaną dyplomy, medale, nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Oto jak prezentują się rankingi sołtysów, rolników i gospodyń w dniu 25 września o godzinie 12.15

Wśród sołtysów od wielu dni na pierwszym miejscu była Krystyna Stachów (686 głosów), sołtys wsi Gościeszowice oraz Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW, ale dziś niespodziewanie na pierwsze miejsce wysunęła się Sylwia Lisiak (693 głosy), sołtys wsi Pławidło. Nominowana za to, że zaczęła integrować mieszkańców, jak również walczy o wieś, aby się coś w niej zmieniło. Na trzecim miejscu jest obecnie Agnieszka Czapłon (614 głosów), która aktywnie działa na rzecz mieszkańców wsi Brójce.

W kategorii Rolnik Roku na północy prowadzi Łukasz Walczak z Gardzka (366 głosów). Drugie miejsce należy do Kacpra Kucharczuka z Białkowa, który na swoim koncie odnotował 328 głosów. Podium zamyka Adrian Weinold (250 głosów), rolnik z miejscowości Gościm.
A jak wygląda ranking rolników na południu województwa? Otóż na prowadzeniu jest Krzysztof Susło z Konradowa, który zebrał 355 Państwa głosów. Drugie miejsce trzyma w garści Arkadiusz Gaczyński z Gościeszowic – 330 głosów. A tuż za panami, z niewielką przewagą głosów, na trzecim miejscu jest Bożena Jezierska z Przecławia, która na swoim koncie ma 304 głosy.

Wśród pań – gospodyń na prowadzeniu jest już od dłuższego czas Danuta Grabska z Brzezinki, która uzbierała 181 głosów. Na drugim miejscu utrzymuje się Teresa Krupieńczyk z Lubiszyna (79 głosów), a stawkę zamyka Wioleta Raczkowska-Gołębska (67 głosów), z miejscowości Rudnica-Łąków.

KLIKNIJ i zobacz aktualne rankingi głosowania:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku

____________________

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, bo w tej edycji naszej akcji laureaci zostaną nagrodzeni aż na trzech poziomach – powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zwycięzcy z Lubuskiego w każdej kategorii, oprócz wojewódzkich tytułów i nagród, mogą więc zdobyć jeszcze awans do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo i dodatkowe nagrody finansowe. Plebiscyt jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz przez dzienniki regionalne – w tym „Gazetę Lubuską”. Patronem Honorowym akcji w Lubuskiem jest Elżbieta Anna Polak marszałek województwa lubuskiego. Wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy, jednej z największych imprez rolniczych w Polsce. Odbywają się one pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dobroczynne działanie rzepy. Znasz je?

Wideo