Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do Polski trafił nowy narkotyk - zombie. Po jego zażyciu ludzie stają się agresywni, igrają ze śmiercią [WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE]

Redakcja
ANONYMOUSE MG76/YouTube
Do Polski trafił nowy dopalacz, narkotyk, który zmienia człowieka w zombie. Jak działa? Sprawia, że ludzie po pierwsze stają się bardzo agresywni, a po drugie igrają ze śmiercią. Niestety jeden z mężczyzn w Świnoujściu po zażyciu tej substancji zmarł. Po sieci krąży nagranie pokazujące jego zachowanie.

Jak działa nowy narkotyk zombie?

Osoba, która zażyła wspomnianą substancję psychoaktywną przestaje myśleć logicznie. Jest agresywna i bezmyślna w zachowaniu. Nie tylko przedawkowanie narkotyku, ale również skutki jego działania mogą doprowadzić do ŚMIERCI! UWAGA! Narkotyk zombie może być nawet 10-krotnie mocniejszy od kokainy. Z racji nieznanego składu osoba, która go zażyje podpisuje na siebie niejako wyrok śmierci.

O tym, że nowy narkotyk zombie pojawił się w Polsce, poinformowało TVP. Według reporterów magazynu "Alarm!", to właśnie po jego zażyciu prawdopodobnie zmarł mężczyzna w Świnoujściu. Wcześniej miał rzucać się pod samochody i od nich odbijać.

Tak zachowuje się człowiek po zażyciu narkotyku zombie:

Do Polski trafił nowy narkotyk - zombie. Po jego zażyciu lud...

Po internecie krąży nagranie, które pokazuje najprawdopodobniej mężczyznę po zażyciu tego bardzo groźnego narkotyku. - To nie do opisania. Nadludzka siła i brak poczucia winy. Takie rzeczy zdarzają się w filmach lub komiksach – opowiadał reporterom TVP Michał Gruszka, świadek niecodziennego zajścia:

Uwaga poniższe nagranie zawiera drastyczne sceny oraz wulgaryzmy:

Z relacji pracowników telewizji wynika, iż policjanci potrzebowali kilkudziesięciu sekund aby obezwładnić mężczyznę, który był opętany tym środkiem psychoaktywnym. Podczas akcji mężczyzna nagle stracił przytomność i mimo reanimacji w karetce nie udało się go uratować.

Śledczy czekają na oficjalne potwierdzenie, czy mężczyzna ze Świnoujścia znajdował się pod wpływem tego narkotyku.

Działania narkotyku nie przewidzisz

Tak naprawdę nikt nie wie i nie jest w stanie przewidzieć, jaka może być reakcja osób, które zdecydowały się wziąć dopalacze lub narkotyki. Agresja, brak kontroli nad własnym ciałem, drgawki i brak świadomości to tylko niektóre objawy zażywania tych środków.

Dlaczego narkotyki są tak niebezpieczne?

Bo mają działanie psychoaktywne, wywołują w organizmie różne stany: odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacyjne. Nie ma na przykład jednoznacznej definicji i sami farmakolodzy mają trudności z jednoznacznym stwierdzeniem, czym są dopalacze? Jedni uważają je za rodzaj narkotyków, które tym tylko różnią się od tych „prawdziwych” narkotyków, że do niedawna były sprzedawane legalnie. Inni określają je jako substancje psychoaktywne, a jeszcze inni (sprzedawcy) mówią na nie „produkty kolekcjonerskie”.

"Lubuskie bez dopalaczy" to spot, który trafił do ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Pokazuje on dwie perspektywy - młodych ludzi niezażywających dopalaczy i tych, którzy postanawiają spróbować śmiercionośnej substancji. Całość przesłania dodatkowo podkreśla psychodeliczna muzyka w tle:

Dopalacze (ang. designer drugs) mogą przyjmować postać kadzidełek, suszu, skrętów, fajek, tabletek (tzw. party pills), proszków w torebkach, znaczków do lizania czy mieszanek aromatycznych. Skład dopalaczy wielokrotnie ulegał zmianie, dlatego nie wiadomo do końca, jakie są następstwa ich stosowania. Jedno jest pewne – skutki dopalaczy są niezwykle poważne.

[b]Narkotyki - to związki chemiczne powodujące osłupienie, śpiączkę lub niewrażliwość na ból. w farmakologii mianem narkotyków określa się środki, którw mają własności uspokajające lub uśmierzające ból. - źródło: Instytut Psychologii Zdrowia.

Brak kontroli nad własnym ciałem - ŚMIERĆ

Dopalacze i narkotyki sieją spustoszenie przede wszystkim wśród młodych ludzi, którzy eksperymentując z nowymi używkami, nie zważają na opłakane w skutkach konsekwencje ich stosowania. Jeśli wydaje się komuś, że ma świadomość, jak działają tego typu środki odurzające jest w błędzie. Powiedzmy wprost. Nie da się przewidzieć reakcji osób, które zdecydowały się wziąć środki psychoaktywne. Agresja, brak kontroli nad własnym ciałem, drgawki i brak świadomości to tylko niektóre objawy.

Tak zachowuje się człowiek po zażyciu narkotyku zombie:

Do Polski trafił nowy narkotyk - zombie. Po jego zażyciu lud...

Są często 50 a nawet 300 razy silniejsze

Słusznie postrzega się wszelkie środki psychotropowe, jako tykającą bombę, bowiem już od pierwszego zażycia narażamy nasz organizm na ryzyko utraty zdrowia. Odnotowano również przypadki śmiertelne po ich zażyciu. Najgorsze jednak jest to, że po dopalacze czy narkotyki sięgają młode osoby.

Co cztery tygodnie produkowany jest nowy dopalacz lub narkotyk. Często 50 a nawet 300 razy silniejszy niż jego poprzednik. Przypomnijmy, że najmłodsza osoba, która zatruła się dopalaczami w województwie lubuskim miała 12 lat, najstarsza - 42 lata - tak wynika z przerażających statystyk lubuskiego sanepidu.

Młodzi mają ze środkami psychoaktywnymi i to jest fakt. Przypomnijmy sobie koniec sierpnia 2016 roku, kiedy to internet obiegło wstrząsające nagranie, na którym widać było strasznie krzyczącego i wijącego się po chodniku młodego mężczyznę. Nagranie mogło przypominać kadr z filmu „Egzorcyzmy Emily Rose”. To było przerażające.

Akcji przeciwko zażywaniu środków psychoaktywnych jest bardzo dużo. Nie chodzi tylko i wyłącznie o nagłośnienie tego zjawiska. Narkotyki i inne tego typu używki weszły do codziennego życia młodzieży. Zdaniem osób, które uświadamiają przed zagrożeniem, powinno się o tym problemie cały czas mówić. Tylko w taki sposób można przestrzec młodych ludzi przed próbą sięgnięcia po środki psychoaktywne. Być może w niektórych przypadkach uratuje to komuś życie.

Uważaj, tak mogą działać środki psychoaktywne:

Jak działa narkotyk?

Narkotyki czy dopalacze w pewnym sensie przyzwyczajają i "przyzwyczajają" (oswajają), a do ciągłego ich stosowania. Różnego rodzaju substancje psychoaktywne tego typu działaniem niosą ryzyko uzależnienia. Sięganie po narkotyki, czy dopalacze nawet w sposób okazjonalny, wiąże się poważnym ryzykiem. Ryzyko uzależnienia dotyczy wszystkich substancji psychoaktywnych. Zanim jednak do tego dojdzie, osoby używające, narażają siebie i swoich bliskich na szereg konsekwencji. Te najpoważniejsze - to przypadki zgonów, zatruć lub zakażeń. Używanie takich środków wpływa także negatywnie na codzienne funkcjonowanie - zaburza relacje z rodziną, przyjaciółmi i innymi bliskimi osobami oraz upośledza umiejętności konieczne do zdobywania wykształcenia i zawodu.

Co wpływa na uzależnienie?

  • - brak życiowych perspektyw, duża przestępczość i bezrobocie,
  • - rozbite rodziny, zachwiane relacje w rodzinach pełnych, brak wsparcia i porozumienia, nieprawidłowe wzorce ze strony rodziców związane np. z nadużywaniem alkoholu generują wśród dzieci postawy ucieczkowe, a narkotyk staje się jedną z form tej ucieczki.,
  • - niepewność i niedojrzałość emocjonalna, mała odporność na stres, słaba motywacja do działań, które nie przynoszą natychmiastowych korzyści,
  • - postawy rodziców są także często odpowiedzialne za poważniejsze zaburzenia osobowości mogące mieć znaczenie w społecznych kontaktach wychowanków: przesadna idealizacja bądź lekceważenie innych, zmienność nastrojów, zakłócenia tożsamości, poczucie pustki – mogą mieć źródło w niedbałym i niewłaściwym traktowaniu dziecka przez rodziców, oddaleniu się od jego potrzeb emocjonalnych. Poważne zachowania aspołeczne mogą dalej pogłębić się w wyniku nadużywania środków psychoaktywnych.

Tak zachowuje się człowiek po zażyciu narkotyku zombie:

Do Polski trafił nowy narkotyk - zombie. Po jego zażyciu lud...

Tylko przez 4 dni czerwca 2018 Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze trafiło dziesięć osób. - Najmłodsza osoba miała 17 lat, najstarszy był wspomniany już 30-letni pacjent.

Teraz już nie kupisz narkotyków? Bzdura!

Problem ze środkami psychoaktywnymi wzrasta, gdy zbliżają się wakacje i gdy na runku pojawia się na rynku jakiś nowy środek. Niestety ale ze zdobyciem narkotyków nie ma żadnego problemu. I nigdy nie było. Nawet podczas zmasowanych akcji w całej Polsce, podczas których zamykano sklepy. Pojawiło się mnóstwo tych internetowych, oferujących swoje usługi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska