Do Zielonej Góry przywieźli złoto i srebro Pucharu Świata

jakub lesinski
Kacper Frątczak zdobył Puchar Świata już po czwarty w karierze.
Kacper Frątczak zdobył Puchar Świata już po czwarty w karierze. Materiały ASW Knockout Zielona Góra
W stolicy Węgier, Budapeszcie odbył się Puchar Świata w kick boxingu federacji WAKO. Pierwsze miejsce w kat. pon. 86 kg seniorów zdobył Kacper Frątczak z ASW Knockout Zielona Góra.

W zawodach udział wzięli także reprezentanci Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Przemysław Kacieja rywalizował na zasadach K-1 w kategorii wagowej pon. 60 kg. - „Kaciej” uległ przewadze punktowej w pierwszym pojedynku zawodnikowi z Serbii i uplasował się poza podium - przekazał nam trener SKF, Bogumił Połoński.

Lepiej w rywalizacji poradziła sobie Emilia Czerwińska, która turnieju rywalizowała w kategorii wagowej pon. 65 kg w formule full contact. - W walce półfinałowej spotkała się z reprezentantką Norwegii, z którą wygrała 3:0 - relacjonował Połoński. - W finale czekała na nią bardzo doświadczona i utytułowana przeciwniczka na światowych imprezach Nicole Trimmel z Austrii. Emilia uległa nieznacznej przewadze punktowej i do Zielonej Góry wróciła ze srebrnym medalem - opisywał szkoleniowiec.