Dobiegniew Cup 2015: Stilon Gorzów i Błękitni Dobiegniew na podium (zdjęcia)

(dal)
Błękitni Dobiegniew na drugim miejscu w kategorii U-17
Błękitni Dobiegniew na drugim miejscu w kategorii U-17 Artur Szymczak
W piątek zakończyła się XXI edycja międzynarodowego młodzieżowego turnieju piłki nożnej, który od 1995 roku rozgrywany jest w Dobiegniewie.

77 drużyn i blisko 1200 zawodników rywalizowało od poniedziałku w Dobiegniewie i Długiem. Zwieńczeniem turnieju były mecze o puchary, które odbyły się w piątek na głównym boisku w Dobiegniewie.

Tegoroczna edycja rozgrywana była w pięciu kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13, U-15 i U-17. Jedynie w kategorii U-15 nie było żadnej lubuskiej drużyny, w pozostałych naszych przedstawicieli nie brakowało.

Wśród najmłodszych najlepszy z Lubuszan okazał się Stilon Gorzów, który zajął szóste miejsce, przegrywając mecz o piątą pozycję ze Ślęzą Wrocław po rzutach karnych. Wcześniej młodzi zawodnicy z Gorzowa pokonali Orzeł Międzyrzecz, który uplasował się na miejscach 7-8.

Najlepsi w kategorii U-9 okazali się piłkarze RKS-u Lechia Tomaszów Mazowiecki, którzy w finale w rzutach karnych pokonali UKS Olimpijczyk Kwakowo. Podium uzupełnili zawodnicy UKS-u Byki Słupsk.

W kategorii U-11 mogliśmy zobaczyć lubuski zespół na podium. Stilon Gorzów przegrał w finale ze Śląskiem Wrocław 2:3, ale zajął drugie miejsce w turnieju. Pojedynek o trzecie miejsce przegrał Pionier Zwierzyn, a lepsi byli zawodnicy Orlika Prudnik. O piąte miejsce natomiast walczyły dwie nasze ekipy, a lepsza okazała się MKS Steinpol Ilanka Rzepin, która dopiero w rzutach karnych pokonała UKS Junior Stare Kurowo.

Kategoria U-13 okazała się być najsłabszą dla naszych zespołów. W tej rywalizacji w pierwszej piątce turnieju nie było żadnej drużyny z lubuskiego, a dopiero szóste miejsce zajęli Błękitni Dobiegniew. Najlepszy był Górnik Wałbrzych, który w finale pokonał Spójnię Sadlinki 6:1. W meczu o najniższy stopień podium Ostrovia Ostrów Wielkopolski wygrała 6:0 z Drawą Drawsko Pomorskie.

Wśród trampkarzy (U-15) najlepsi byli goście z Litwy. Vilnius FM pokonał w finale Stal Szczecin 2:1. W "małym finale" grał kolejny litewski zespół, ale FC Dziugas Telsiai uległ Ostrovii Ostrów Wlkp. 0:3 i to Polacy stanęli na najniższym stopniu podium.

Najciekawiej było w najstarszej kategorii wiekowej. Błękitni Dobiegniew szli jak burza przez cały turniej i pewnie awansowali do finału. Tam spotkali się z DAP-em Dębica, który do Dobiegniewa na turniej przyjechał po raz pierwszy. Okazało się, że goście z Podkarpacia są mocnym zespołem i zwyciężyli w meczu finałowym 2:1, mimo że to Błękitni prowadzili 1:0.

Więcej o Dobiegniew Cup w poniedziałkowym, 13 lipca, wydaniu papierowym "GL", w dodatku sport.