Dobra gra i wysokie zwycięstwo Lechii. Stilon ma o czym myśleć na tydzień przed pierwszym oficjalnym spotkaniem

Jakub Kłyszejko
Trzecioligowiec wysoko pokonał czwartoligowca. Więcej zdjęć znajdziecie w kolejnych slajdach. Jakub Kłyszejko
W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją sezonu Lechia Zielona Góra pokonała Stilon Gorzów 5:0 (2:0). Dwa gole dla zielonogórzan strzelił Szymon Kobusiński. Po jednym trafieniu dołożyli Jakub Babij, Łukasz Garguła i Przemysław Mycan. W sobotę 18 lipca oba zespoły powalczą o awans do 1/4 finału lubuskiego Pucharu Polski. Obejrzyjcie zdjęcia z tego meczu.

Mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej, gdyby gorzowianie wykorzystali swoje sytuacje z pierwszych minut. Chwilę później to gospodarze po trafieniu z rzutu karnego Jakuba Babija wyszli na prowadzenie 1:0. Z każdą kolejną minutą to Lechia łapała wiatr w żagle i dominowała nad rywalem. Stilon popełniał zadziwiająco łatwe błędy. Podopieczni trenera Kamila Michniewicza gubili się w prostych sytuacjach, mieli problem z wyprowadzeniem piłki. Jeszcze przed przerwą Łukasz Garguła ładnym strzałem pokonał golkipera z Gorzowa.

Festiwal rzutów karnych

Arbiter w pierwszej połowie podyktował jeszcze dwie "jedenastki". Obie nie zostały wykorzystane. Strzały Jakuba Babija i Myroslava Taranenki zostały obronione przez bramkarzy. Do przerwy Lechia wygrywała 2:0, ale przyjezdni również dochodzili do głosu i potrafili zagrozić bramce Wojciecha Fabisiaka.

Dominacja po przerwie

Gra gości kompletnie posypała się po zmianie stron. Młody zespół Stilonu został całkowicie zdominowany przez zielonogórzan. Lechia stwarzała sobie wiele sytuacji, a trzy z nich zostały zamienione na bramki. Rywal z północy województwa miał problem z wykreowaniem jakiejkolwiek sytuacji. Trener Michniewicz dokonał kilku zmian, ale one w żaden sposób nie przełożyły się na grę zespołu. Inaczej było w Lechii. Zmiennicy dodali sporo jakości, a trener Andrzej Sawicki może być zadowolony z ich gry.

Złość w obozie przyjezdnych

Po zakończeniu spotkania obaj szkoleniowcy byli w zupełnie innych humorach. Trener Kamil Michniewicz miał duże pretensje do swoich zawodników. Jak powiedział, jego zespół "nie dojechał" na mecz i nie potrafił nawiązać walki z gospodarzami. Lechia zagrała dobry mecz i na kilka dni przed pierwszym oficjalnym meczem, trener Sawicki będzie miał w głowie kilka niewiadomych odnośnie zestawienia wyjściowego składu.

Czas na puchar

Już w sobotę 18 lipca obie drużyny powalczą o ćwierćfinał Lubuskiego Pucharu Polski. Lechia zmierzy się z ZAP Syreną Zbąszynek, a Stilon powalczy z Pogonią Skwierzyna. Oba starcia rozpoczną się o 18:00.