Alicja Kucharska
TS ZEW ŚWIEBODZIN
TS ZEW ŚWIEBODZIN Archiwum klubu
Piłka ręczna: to była walka o każdą piłkę!

Zdawać by się mogło, że cotygodniowe zwycięstwa seniorów TS Zew Świe-bodzin mogą już nudzić kibiców. Nic bardziej mylnego! Każdy mecz w wykonaniu Zewiaków to walka o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę i każdą sekundę. W sobotę, 20 lutego świe-bodzińska drużyna rozegrała spotkanie z liderem tabeli - WKS Grunwald Poznań. Po 60 minutach zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 24:22.

Dogonili rywala!

Początkowe minuty to przewaga gości. Dopiero około 15 minuty Zewiacy pokazali, na co ich stać. Doskonale zagrali w obronie sprawiając tym kłopoty poznańskiej drużynie. Przed końcem pierwszej połowy również gra w ataku stała się bardziej skuteczna. Na 4 minuty przed końcem mieliśmy remis 8:8, a do syreny kończącej pierwszą połowę zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, a wyrównaną walkę odzwierciedlał również wynik 10:10.

Druga połowę rozpoczęła dobra akcja Nogajewskiego, co dało nam bramkę przewagi nad WKS Grunwald Poznań. Ta jednak nie trwała długo, bo po wymianie ciosów przez pierwsze minuty drugiej połowy mieliśmy do czynienia z remisem. Na parkiecie zrobiło się gorąco, stąd decyzje sędziów o karach dla zawodników obu drużyn. Ostatnich 10 minut to rewelacyjna gra naszych seniorów. Na dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 22:20. W chwilę później poznański team zdobył bramkę, jednakże szybki kontratak w wykonaniu Piotra Tomczyka dał nam dwie bramki przewagi (23:21). 24 bramkę zdobył Jasiński, drużynie gości 22 bramka wpadła z rzutu karnego. Po spektakularnych 60 minutach Zew Świe-bodzin pokonał lidera 24:22.

Widać doświadczenie
- Początek meczu nie wyglądał tak, jak chcieliśmy. Obraliśmy pewną taktykę, którą w trakcie meczu musieliśmy diametralnie zmienić, ale z pewnością należy docenić, że zawodnicy podejmowali dobre decyzje. Myślę, że było już widoczne swego rodzaju doświadczenie i dojrzałość. Spotkanie zaczęliśmy słabo, jednak mimo wszystko wyciągnęliśmy wynik pozytywny - skomentował po meczu Łukasz Jacykowski, trener TS Zew Świebodzin.

- Było ciężko, bo rozegraliśmy spotkanie z liderem II ligi. Nie weszliśmy dobrze w mecz od pierwszych minut, ale dogoniliśmy rywala i daliśmy radę - podsumował Jędrzej Jasiński.

W sobotę, 27 lutego, w meczu wyjazdowym, TS Zew Świebodzin podejmie drużynę MKS Zagłębie II Lubin.

II liga Dolnośląska - wyniki:
Kolejka 14. - sobota 20 lutego: TS Zew Świebodzin - WKS Grunwald Poznań 24:22, Uniwersytet Zielonogórski - MKS Zagłębie II Lubin 34:25, WKS Śląsk II Wrocław - KS Polonia Środa Wlkp., UKS Dziewiątka Legnica - UKS Lider Swarzędz 35:23, LKS OSiR Komprachcice - SKF KPR Sparta Oborniki 33:27, SPR Bór Oborniki Śląskie - MKS Żagiew Dzierżoniów 29:31