MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobre noty

HENRYKA BEDNARSKA
Telewizja Lubuska zyskała status oddziału terenowego, którego siedziba będzie w Gorzowie Wlkp. Tak w czwartek w nocy postanowił Sejm.

Ustawa wejdzie w życie 1 maja. Wtedy dotychczasowy ośrodek Telewizji Lubuskiej zmieni się z podległego Poznaniowi ośrodka regionalnego w oddział terenowy. Liczba oddziałów zwiększy się z 12 do 16, zyskają samodzielność finansową i programową.

Dobre noty

Telewizja Lubuska będzie w przyszłości nadawała cztery godziny własnego programu. Teraz ośrodek nagrywa dwie godziny programu. - To cztery razy więcej od innych ośrodków - zauważył Andrzej Cudak, dyrektor ds. programowych TVP w Poznaniu. - Telewizja Lubuska już teraz bardzo często gości na antenie ogólnopolskiej.
Według posła Jakuba Derecha-Krzyckiego część posłów zastanawiała się, czy cztery ośrodki powinny zyskać status samodzielnych. - Ale takich wątpliwości nie było przy wysoko ocenianej Telewizji Lubuskiej - powiedział.

Podwójne świętowanie

W telewizji pracuje teraz 40 osób. Większość - to współpracownicy. Z pewnością ich liczba się zwiększy, bo w ramach oddziału powstanie kilka redakcji, np. publicystyczna, informacyjna, kulturalna, sportowa.
- Cieszymy się z decyzji posłów, bo to oznacza przyszłość telewizji w regionie. Zapewniam też, że opadły emocje, gdzie ma być siedziba: w Gorzowie czy Zielonej Górze. Zależało nam na zatwierdzeniu oddziału
- przyznała szefowa Teleskopu Lubuskiego Katarzyna Pazurkiewicz. Zapewniła, że obie redakcje, w Gorzowie i Zielonej Górze, będą miały pełne ręce roboty.
W piątek w gorzowskiej redakcji świętowano podwójnie: z powodu decyzji Sejmu i ślubu dziennikarzy: Agnieszki Likszo i Piotra Wojtkowiaka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska