Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobre, smaczne, bo lubuskie 2019. Inauguracja 55. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji” w Muzeum Etnograficznym w Ochli

red.
W niedzielę, 7 lipca, w skansenie w Ochli rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza tradycji”
W niedzielę, 7 lipca, w skansenie w Ochli rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza tradycji” 123rf
W niedzielę, 7 lipca, w skansenie w Ochli szykuje się prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Inauguracji 55. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji” towarzyszyć będzie degustacja regionalnych potraw.

Na scenie i za stołem zaprezentują się zespoły z Kazachstanu, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Serbii i z Polski.

Tradycyjnie już nie zabraknie konkursu solistów pod nazwą „ Śpiewacy w Ochli”, a po raz pierwszy odbędzie się konkurs „Muzycy w Ochli”

PROGRAM imprezy "Dobre, smaczne, bo lubuskie"

  • godz. 11.00 – inauguracja festiwalu
    lekcja folkloru
    degustacja jadła regionalnego przygotowanego przez zaproszone zespoły
  • godz. 12.30 – konkurs „Muzycy w Ochli”
  • godz. 14.00 – konkurs „Śpiewacy w Ochli”

Bilet kosztuje 8 zł, dzieci do 7 lat mogą wejść bezpłatnie.

Historia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru sięga roku 1964, kiedy to Zielona Góra stała się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur z całego świata. Od pięciu lat festiwal funkcjonuje pod nazwą Oblicza Tradycji, co przywodzi na myśl różne „twarze” zwyczajów i kultur, prezentowanych przez artystów.

Zaproszone zespoły folklorystyczne zaprezentują się w Zielonej Górze, Łagowie i innych miejscowościach województwa lubuskiego. Ponadto na zielonogórskim deptaku odbędą się lekcje folkloru, folkojarmark, warsztaty, koncerty, folkowe zabawy i in. Koncerty konkursowe zostaną przedstawione w Lubuskim Teatrze, a Gala Tradycji – w Amfiteatrze Zielonogórskim.

Festiwal odbędzie się w dniach 7-12 lipca 2019 r.

15 lipca rozpoczął się Festiwal Oblicza Tradycji. Do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru zaproszone został  dziecięce, młodzieżowe, dorosłe i wielopokoleniowe grupy, które odtwarzają autentyczne tradycje i podkreślają tę formę pomiędzy pokoleniami: Bułgaria - Zlatna Trakia Serbia - Branko Radičević Ruma Macedonia - Folk Dance Ensemble "BITOLA" Indonezja - 49 Junior High School East Jakarta Polska - Zespół Regionalny HULAJNIKI Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa (gospodarz) Od poniedziałku do środy w godzinach od 11.00-12.30 spotkamy je m.in. na deptaku zielonogórskim. We wtorek, 17 lipca zielonogórzanie bawili się z zespołem Hulajniki. Były tańce, śpiewy i regionalne zabawy. Zespół Regionalny „Hulajniki” powstał w 1999r. Kierownikiem  jest Wanda Cojda-Potasiak. Nazwa została zaczerpnięta z gwary górali żywieckich, gdzie „hulajnik” to młody pasterz lubiący się bawić.  W swoim repertuarze posiada dziecięce zabawy, wiązanki pieśni i tańców góralskich oraz kolędy i pastorałki, charakterystyczne dla Żywiecczyzny. „Hulajniki” koncertują w na festiwalach w Polsce i na świecie.  Do ich najważniejszych osiągnięć należy m.in.: Nagroda za Wartości Artystyczne Programu na Festiwalach w Chorwacji, Włoszech, Macedonii.Festiwal Tradycji - koncerty finałowePodczas trwania Festiwalu Oblicza Tradycji 2018 odbywać będą się także koncerty festiwalowe w Lubuskim Teatrze. Poprowadzi je Józef Broda,a zaprezentują się: poniedziałek, 16 lipca, 19.00: Bułgaria – Zlatna Trakia, Macedonia – Folk Dance Ensemble „Bitola” wtorek, 17 lipca, 19.00: Serbia – Branko Radičević Ruma, Polska – Zespół Regionalny Hulajniki środa, 18 lipca, 19.00: Indonezja – 49 Junior High School East Jakarta, Polska – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Od poniedziałku do środy o 21.00 w Winiarni Bachus - warto wybrać się na Folkowe Jam Session z gośćmi festiwalu. Gala Tradycji z udziałem wszystkich zespołów, którą poprowadzi Bartek Jędrzejak (dziś prezenter pogody w TVN, przed laty członek Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca) już w czwartek, 19 lipca o 19.00 w amfiteatrze. Festiwalowe zespoły na lubuskich scenachW amfiteatrze w Łagowie, zawsze o 18.00, zatańczą: poniedziałek, 16 lipca - Serbia – Branko Radičević Ruma, Polska – Zespół Regionalny Hulajniki; wtorek, 17 lipca - Indonezja – 49 Junior High School East Jakarta, Polska – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa; środa, 18 lipca - Bułgaria – Zlatna Trakia, Macedonia – Folk Dance Ensemble „Bitola”. Dąbie, Ośrodek Wypoczynkowy Temar: 16 bm., 19.00 - Indonezja – 49 Junior High School East Jakarta Konotop, rynek, 17 lipca, 16.00 - Macedonia – Folk Dance Ensemble „Bitola” Przytoczna, GOK, 17 lipca, 18.00 - Bułgaria – Zlatna Trakia Bojadła, GOK, 17 lipca, 19.00 - Macedonia – Folk Dance Ensemble „Bitola” Niesulice, OW Kormoran, 18 lipca, 14.00 - Serbia – Branko Radičević Ruma Kołatka, OW Temar, 18 lipca, 19.00 - Polska – Zespół Regionalny Hulajniki Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny

Festiwal Oblicza Tradycji 2018 w Zielonej Górze: Zielonogórz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska