Doda górą nad Grupą Operacyjną. Muszą przeprosić za...

  Doda górą nad Grupą Operacyjną. Muszą przeprosić za "blacharę"

  (pij)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Doda w zielonogórskim sądzie.

  Doda w zielonogórskim sądzie.

  Sąd apelacyjny w Poznaniu uznał, że tekst piosenki "Podobne przypadki" naruszył dobra osobiste Dody. Wcześniej zielonogórski sąd uznał, że piosenkarka nie została obrażona przez Grupę Operacyj. Teraz Mieszko musi przeprosić wokalistkę.
  Doda w zielonogórskim sądzie.

  Doda w zielonogórskim sądzie.

  Sąd Apelacyjny uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Dody tekstem piosenki "Podobne przypadki". Doda został tam określona jako blachara czy blondbillboard. Sąd uznał, że Mieszko z Grupy Operacyjnej musi przeprosić Dodę na łamach ogólnopolskiego dziennika oraz na stronie internetowej zespołu. Nie będzie musiał jednak płacić Dodzie 20 tys. zł zadośćuczynienia.

  - W tej chwili nie wiemy, co zrobimy, czy będziemy wnosić o kasację. Takie decyzje wolimy podejmować w zaciszu naszego zespołu - przyznaje Ziemowit z Grupy Operacyjnej. Jego zdaniem decyzja sądu w Poznaniu to porażka wolności słowa. Mówi, że to sądy decydują o czym wolno śpiewać. - Jeden sąd odrzuca roszczenia, a drugi je utrzymuje, gdzie tu logika - dodaje.

  Zielonogórski sąd uznał, że tekst piosenki nie narusza dóbr osobistych Dody. Piosenkarka się z tym nie zgodziła i wniosła o apelację.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo