Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Doktorat honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego dla prof. Erica Rogera

red
Profesor Eric Rogers urodził się 20 września 1956r. w Magherfelt, County Londonderry, Irlandia Północna i jest obywatelem Wielkiej Brytanii.
Profesor Eric Rogers urodził się 20 września 1956r. w Magherfelt, County Londonderry, Irlandia Północna i jest obywatelem Wielkiej Brytanii. Uniwersytet Zielonogórski
Prof. Eric Rogers wykształcił 22 doktorów, w tym dwóch z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a aktualnie jest opiekunem kolejnych 6 doktorantów, w tym jednej studentki z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Profesor Eric Rogers urodził się 20 września 1956r. w Magherfelt, County Londonderry, Irlandia Północna i jest obywatelem Wielkiej Brytanii. Studia pierwszego stopnia (BSc) z Inżynierii Mechanicznej odbył w The Queen’s University of Belfast w Irlandii Północnej. Stopnie magistra (MEng) oraz doktora (Ph.D.) w obszarze Systemów Sterowania uzyskał w The University of Sheffield w Wielkiej Brytanii. Stopień naukowy Doctor of Science będący odpowiednikiem habilitacji, również z Systemów Sterowania uzyskał w The Queen’s University of Belfast. Jest również inżynierem dyplomowanym (Chartered Engineer) – członkiem stowarzyszenia: Institution of Engineering and Technology.

Od 1990 r. pracuje w The University of Southampton w Wielkiej Brytanii, aktualnie w Department of Electronics and Computer Science, Faculty of Physical and Applied Sciences. Od roku 1999 jest Profesorem Teorii i Projektowania Systemów Sterowania. Jego zainteresowania dydaktyczne mieszczą się w tej tematyce, jak również dotyczą zagadnień przekształcania sygnałów jak i teorii obwodów.

Badania naukowe prof. Erica Rogersa dotyczą analizy i sterowania procesami powtarzalnymi, teorii i zastosowań sterowania iteracyjnego z uczeniem (ILC), podejść behawioralnych dla sterowania układami wielowymiarowymi (nD) i hybrydowymi. Dodatkowo, prowadzi badania w zakresie sterowania autonomicznymi pojazdami podwodnymi, napędami elektrycznymi, turbinami wiatrowymi, oraz sieciami sensorycznymi. Prof. Eric Rogers prowadzi również badania w obszarze sterowania powtarzalnego drganiami u ludzi, jak np. przy chorobie Parkinsona oraz zastosowaniem ILC do rehabilitacji osób po wylewie.

W ramach swoich prac badawczych prof. Eric Rogers uzyskał wiele oryginalnych wyników opublikowanych między innymi w pięciu monografiach wydanych w prestiżowych wydawnictwach Springer oraz Willey, ponad 200 artykułach naukowych w wiodących czasopismach i ponad 500 konferencyjnych naukowych.

Należy nadmienić, iż znaczna część dorobku prof. Erica Rogersa w zakresie analizy i sterowania procesami powtarzalnymi oraz teorii i zastosowań sterowania iteracyjnego z uczeniem (ILC) powstała we współpracy z grupą badawczą Instytutu Sterowania i Systemów Informatyki Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego co zostało udokumentowane wydaniem jednej wspólnej monografii w wydawnictwie Springer, ponad 70 artykułami naukowymi w najważniejszych czasopismach i ponad 180 artykułami we wiodących konferencjach międzynarodowych.

Badania naukowe prof. Erica Rogersa zostały wielokrotnie wyróżnione prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez środowiska naukowe. Pośród nich można wyszczególnić: nagroda za wyróżniający się artykuł w czasopiśmie IEEE Control Systems Magazine - Award Outstanding Paper Award 2013 for Iterative Learning Control in Health Care: Electrical Stimulation and Robotic-Assisted Upper-

Limb Stroke Rehabilitation, nagroda za wyróżniający się artykuł konferencji: Best paper award IEEE International Conference on Rehabilitation and Control 2009. Ponadto, prof. Eric Rogers został odznaczony prestiżowym medalem: Sir Harold Hartley Medal Institute of Measurement and Control za wyjątkowe osiągnięcia w technologii, pomiarach i sterowaniu w roku 2011.

Prof. Eric Rogers jest redaktorem naczelnym znanych czasopism: International Journal of Control (Taylor and Francis) oraz Multidimensional Systems and Signal Processing (Springer). Był przewodniczącym komitetu programowego znanej konferencji IEEE Multi-conference on Control 2012. Jest członkiem komitetów redakcyjnych wielu czasopism naukowych i komitetów programowych konferencji międzynarodowych. Jest współzałożycielem i współprzewodniczącym cyklicznej konferencji International Workshop on Multidimensional Systems (NDS), która została zapoczątkowana w Zielonej Górze w latach 1998 i 2000, a jej następna edycja ponownie odbędzie się w Zielonej Górze w 2017r. Prowadzi międzynarodową współpracę naukową z wieloma Uniwersytetami, a szczególnie ożywioną z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Prof. Eric Rogers jest zapraszany do prowadzenia wspólnych prac badawczych i wykładów oraz recenzowania prac doktorskich do ponad 100 ośrodków badawczych w wielu krajach pośród których można m.in. wyszczególnić: USA, Chiny, Argentyna, Chile, Australia, Kuwejt oraz prawie wszystkie kraje europejskie. O wysokim uznaniu Jego pozycji naukowej na świecie świadczą również liczne projekty krajowe i międzynarodowe, które prowadził lub w nich uczestniczył, fundowane przez brytyjskie fundacje badawcze tj. ESPRC oraz organizacje przemysłowe i rządowe.

Prof. Eric Rogers wykształcił 22 doktorów, w tym dwóch z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a aktualnie jest opiekunem kolejnych 6 doktorantów, w tym jednej studentki z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz też: Odznaczenia dla pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto