MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dotacje na usługi dla rolnictwa wciąż do wzięcia. Do pół miliona złotych na sprzęt dla świadczących usługi dla rolnictwa

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Aby otrzymać dotację trzeba świadczyć usługi dla rolnictwa od przynajmniej dwóch lat licząc od daty złożenia wniosku
Aby otrzymać dotację trzeba świadczyć usługi dla rolnictwa od przynajmniej dwóch lat licząc od daty złożenia wniosku brak
Jeszcze do 20 listopada można składać wnioski o dotacje na rozwój usług rolniczych. Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O dotacje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich mogą starać się zarówno osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, jak i mikro lub małe przedsiębiorstwa działające w innych formach prawnych, które świadczą usługi dla rolnictwa w zakresie określonym w Polskiej Klasyfikacji Działalności jako:

  • działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną,
  • działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich oraz
  • działalność usługowa następująca po zbiorach

Sprawdź też:

Starający się o dotację musi prowadzić działalność przynajmniej w jednym z powyższych zakresów przez co najmniej dwa lata przed złożeniem wniosku.

Może otrzymać dotację do 50 proc. kwalifikowalnych na zakup lub leasing maszyn i urządzeń, narzędzi do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług, wdrożenia systemu zarządzania jakością, opłat za patenty i licencje. Maksymalna kwota dotacji na jednego beneficjenta to 500 tys. zł.

Zobacz też:

Chociaż praca na polu, czy przy hodowli jest bardzo ciężka, na polskich wsiach nie brakuje pań, które doskonale sobie radzą zarówno na polu, jak i przy hodowli krów, świń i innych zwierząt. Zobaczcie zdjęcia najpiękniejszych kobiet z fanpage'a "Rolniczki"----->.

One pracy w polu się nie boją. Zobacz zdjęcia najpiękniejszy...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dotacje na usługi dla rolnictwa wciąż do wzięcia. Do pół miliona złotych na sprzęt dla świadczących usługi dla rolnictwa - Głos Wielkopolski

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska