Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dowody uznania dla przyjaciół Słubic

(boch)
Międzynarodowe uznanie przyniósł Michaelemu Kurzwelly projekt Słubfurt (od 1999 r.), w którym połączył Słubice i Frankfurt nad Odrą w jedno utopijne miasto.
Międzynarodowe uznanie przyniósł Michaelemu Kurzwelly projekt Słubfurt (od 1999 r.), w którym połączył Słubice i Frankfurt nad Odrą w jedno utopijne miasto. fot. Beata Bielecka
Radni na wniosek kapituły jednogłośnie nadali tegoroczne tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Ambasadora Słubic. Otrzymało je pięć osób.

Honorowym obywatelem został Tadeusz Mazowiecki. W uzasadnieniu czytamy m.in. że bez niego nie powstałoby w Słubicach Collegium Polonicum. Bo to zapoczątkowana przez jego rząd linia otwarcia na Europę, a w szczególności Niemcy, stworzyła podwaliny pod wspólną uczelnię na polsko-niemieckiej granicy. Drugą osobą, która otrzymała tytuł jest Martin Patzelt, nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, orędownik idei wspólnego miasta i wielki przyjaciel Polaków.

Do Ambasadorów Słubic dołączyli frankfurtczycy: Klaus Baldauf-miejski urzędnik, który od lat zajmuje się wspólpracą między oboma miastami, Betina Horn-tłumaczka, współtwórczyni wielu polsko-niemieckich projektów oraz artysta Michael Kurzwelly - twórca Stowarzyszenia Słubfurt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska