Zobaczcie, co będzie się działo
Lubuskie Święto Chleba w Bogdańcu
Sobota, 20 sierpnia 2022
PROGRAM
Bogdaniec, ul. Leśna
9.00 – 12.00 – Zawody wędkarskie dla dzieci
Warta w Świerkocinie „Ściana”
7.00 – 13.00 – Memoriał im. Bogdana Bazylewicza – Zawody spławikowe dla dorosłych
Bogdaniec, ul. Pocztowa 7
8.00 – 13.00 – XVII Dziesiątka Lasów Bogdanieckich im. Doroty Sitasz
10.00 – 12.00 – Turniej starodawnych gier karcianych
Bogdaniec, kościół pw. św. Jana Chrzciciela
13.30 – Koncert zespołów śpiewaczych Jagienki, ŚpiewajMi
14.00 – Msza św. w intencji wytwórców chleba
14.45 – Przemarsz korowodu na plac
Bogdaniec, ul. Leśna
12.00 – 13.00 – Konkurs na wieniec dożynkowy
12.15 – Występ grupy teatralnej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce
15.00 – 17.00 – Turniej sportowy dla dzieci, konkurs na potrawę regionalną
15.00 – Uroczyste powitanie gości
15.10 – Wręczenie medalu okolicznościowego 25-lecia Lubuskiego Święta Chleba
15.50 – Ceremoniał Izby Rzemieślniczej – mianowanie na czeladnika
16.00 – Obrzęd ludowy w wykonaniu zespołów ŚpiewajMi, Jagieńki
16.20 – Gwiazdy Naszej Bogdanieckiej Estrady
17.00 – Występ zespołu Łobuzy
18.15 – Nagrody wójta
19.00 – Występ Andrzeja Rybińskiego
20.00 – Występ zespołu Kubas
21.00 – Gwiazda wieczoru Błażej Król
22.00 – DJ CHARIS
00.00 - Zakończenie.
Dożynki gminne w Grzmiącej (gmina Cybinka)
Sobota, 20 sierpnia
Grzmiąca, ul. Głucholeśnia – boisko sportowe
PROGRAM
17.00 – Msza św. w kościele w Grzmiącej
17.45 – Przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła
18.00 – Oficjalne otwarcie imprezy
18.30 – Rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy
18.30 – 24.00 – Występy artystyczne na scenie.
Święto Plonów i XXI Turniej Gmin Partnerskich w Leśniowie Małym w gminie Czerwieńsk
Sobota, 20 sierpnia
PROGRAM
14.00 – Msza plenerowa w intencji rolników – park w Leśniowie Małym
15.00 – Korowód dożynkowy
15.30 – Ceremonia dożynkowa, prezentacja wieńców, przemówienia okolicznościowe
16.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy
16.15 – Występ Orkiestry Dętej OSP Babimost
16.30 – Prezentacja artystyczne dzieci i młodzieży
17.00 – XXI Turniej Gmin Partnerskich
18.00 – Prezentacje artystyczne partnerskiej gminy Drebkau
18.30 – Ogłoszenie wyników turnieju, wręczenie nagród
19.00 – Występy zespołów śpiewaczych z gminy Czerwieńsk i Drebkau
21.00 – Koncert zespołu „Lepiej późno niż wcale” – finalistów The Voice Senior
22.00 – Dyskoteka pod gwiazdami
Ponadto: stoisko kół łowieckich, mała gastronomia, dmuchańce, strzelnica sportowa.