Dożynkowy zawrót głowy

Aneta Pawelec
fot. Aneta Pawelec
W niedzielę 23 sierpnia w Klępsku odbyły się dożynki parafialne. Były one jak zawsze wydarzeniem, które zgromadziło w kościele wielu mieszkańców wsi.

Już wiele dni wcześniej Klępsk przygotowywał się do tej corocznej uroczystości. Zorganizowano grupę, która zajęła się zrobieniem wieńca dożynkowego, a także przyniosła do kościoła chleb, owoce, a także inne dary ziemi, które zostały poświęcone przez proboszcza parafii podczas mszy świętej.

Klępsk słynie z najpiękniej wykonanych wieńców dożynkowych, które wiele razy zajmowały wysokie miejsca podczas konkursów zorganizowanych przez gminę podczas zabawy dożynkowej.

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

no właśnie niech Anetka Pawelec opowie o swojej rodzinie książke by można napisać jak tam traktowano jej mamę a była to kobieta wspaniała

~gość~
W dniu 29.08.2009 o 21:52, znam sprawę napisał:

Złośliwość czy prawda rzucona w oczy zabolała?



To akurat mnie nie dotyczy i nie mnie to zabolało, ja też znam sprawę i wychodzę z założenia, że "NIE SĄDZMY ABYŚMY I MY NIE BYLI SĄDZENI"
A KTÓŻ Z NAS NIE JEST BEZ WINY............ każdy ma coś za uszami
z
znam sprawę
W dniu 29.08.2009 o 07:22, kinwoktyżu napisał:

ZŁOŚLIWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC..........


Złośliwość czy prawda rzucona w oczy zabolała?
k
kinwoktyżu
W dniu 29.08.2009 o 01:07, zaciekawiony napisał:

Może lepiej aby autorka tego tekstu opisała coś o sobie, o swojej rodzinie?Jak tatuś z ciocią i babcia traktowali mamusieJak marnie skończyła swój żywot mamusia autorki i gdzieKto zgotował jej takie piekło itp.To z pewnością było by bardziej ciekawe niż sucha informacja ze coś sie w klępsku wydarzyło.



ZŁOŚLIWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC..........
z
zaciekawiony

a tak wogóle to od kiedy artykuły do GL może napisać każdy??
Może lepiej aby autorka tego tekstu opisała coś o sobie, o swojej rodzinie?
Jak tatuś z ciocią i babcia traktowali mamusie
Jak marnie skończyła swój żywot mamusia autorki i gdzie
Kto zgotował jej takie piekło itp.

To z pewnością było by bardziej ciekawe niż sucha informacja ze coś sie w klępsku wydarzyło.

k
ksionc
W dniu 28.08.2009 o 19:05, ktos napisał:

ojojoj w Bukowie szok! o ile sie nie myle co co roku dożynki parafialne są w innej miejscowości, w tym roku przypadło na nasz kościóła tak wogóle to od kiedy artykuły do GL może napisać każdy??


chyba diecezjalne albo dekanalne bo parafialne sa w parafi i dla parafian tej parafi a to jest Łegowo i Klempsk
k
ktos

ojojoj w Bukowie szok! o ile sie nie myle co co roku dożynki parafialne są w innej miejscowości, w tym roku przypadło na nasz kościół

a tak wogóle to od kiedy artykuły do GL może napisać każdy??

m
melchior
W dniu 28.08.2009 o 16:13, ~gość~ napisał:

A słyszałeś o "Trójcy Świętej" ?


słyszałem
~gość~
W dniu 28.08.2009 o 16:11, melchior napisał:

diabeł burmistrzem? czy burmistrz diabłem?


A słyszałeś o "Trójcy Świętej" ?
m
melchior
W dniu 28.08.2009 o 15:46, klepszczanin napisał:

Bo łegowiaki to buraki a my jesteśmy w parafii ważniejsi bo mamy drewniany kościoł a nasze panie umią i Bogu świeczke i diabłu ogarek bo i z proboszczem dobrze zyją i z burmiszczem. Na imprezach można zawsze coś zjeść i bimberku lyknąć w Klepsku życ nie umierac.


diabeł burmistrzem? czy burmistrz diabłem?
k
klepszczanin

Bo łegowiaki to buraki a my jesteśmy w parafii ważniejsi bo mamy drewniany kościoł a nasze panie umią i Bogu świeczke i diabłu ogarek bo i z proboszczem dobrze zyją i z burmiszczem. Na imprezach można zawsze coś zjeść i bimberku lyknąć w Klepsku życ nie umierac.

~gość~
W dniu 27.08.2009 o 19:45, Mieszkaniec Bukowa napisał:

A od kiedy dożynki parafialne są w kościele filialnym ?????????????????????



Czepiasz się nieistotnych szczegółów mieszkańcu Bukowa , pewnie Ci żal że u nas jest tak fajnie
M
Mieszkaniec Bukowa

A od kiedy dożynki parafialne są w kościele filialnym ?????????????????????