Dramatyczny pościg za skradzionym audi. Strzeleccy...

  Dramatyczny pościg za skradzionym audi. Strzeleccy policjanci w roli bohaterów programu „Polskie pościgi policyjne” [WIDEO, ZDJĘCIA]

  oprac. (vp), KPP w Strzelcach Kraj.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  St. sierż. Łukasz Romanowicz i st. sierż. Daria Borysowska będą bohaterami programu telewizyjnego „Polskie pościgi policyjne”. Wszystko w związku z policyjnym pościgiem za skradzionym samochodem, który policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili we wrześniu ubiegłego roku. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych kierowca, który uciekał stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, nie uniknął odpowiedzialności.
  St. sierż. Łukasz Romanowicz i st. sierż. Daria Borysowska będą bohaterami programu telewizyjnego „Polskie pościgi policyjne”. Wszystko w związku z policyjnym
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KPP w Strzelcach Kraj.

  „Polskie pościgi policyjne”, to dokumentalna seria, która ukazuje niebezpieczne sytuacje związane z pościgami na polskich drogach. W kwietniu tego roku ekipa programu odwiedziła strzelecką komendę. Niebawem wyniki wspólnej pracy ekipy telewizyjnej i policjantów drogówki będzie można zobaczyć na antenie – informuje mł. asp. Tomasz Bartos, z KPP w Strzelcach Kraj.

  Przypomnijmy, że jest to pokłosie pościgu, jaki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili za kierowcą w skradzionym samochodzie.
  Cała sytuacja miała miejsce (4 września 2017 r.) w Gościmiu w gminie Drezdenko. To tutaj mundurowi zauważyli kierowcę w niebieskim audi, który od razu wzbudził ich podejrzenie. Kiedy ruszyli, aby go zatrzymać do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie kierowca audi kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.
  Zobacz galerię
  Jadąc w kierunku Starego Kurowa, kilkukrotnie wyprzedzał na łuku drogi, a nawet wykorzystywał do tego chodniki. Pędził nawet 150 km/h w terenie zabudowanym. Ta informacja trafiła do dyżurnego strzeleckiej komendy, który w rejon pościgu skierował dostępne patrole. Kierowca audi uciekając przed policjantami powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Kiedy wjechał na wąska drogę gruntową w Starym Kurowie, w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi uderzając w drzewo. Pojazd, którym kierował stanął w płomieniach.

  Zobacz też:NIECODZIENNE ZDJĘCIA Z DWÓCH WYPADKÓW [GALERIA CZYTELNIKA].

  To jednak go nie zniechęciło. Dalej próbował uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, notowany wcześniej za przestępstwa, a auto którym uciekał warte kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało skradzione na terenie Niemiec. Jeszcze tego samego dnia nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty związane z kradzieżą samochodu, niezatrzymaniem się do kontroli.
  Zobacz galerię
  Skuteczną pracę policjantów zauważyła również ekipa programu telewizyjnego. Dlatego policjanci opowiedzieli o swoich spostrzeżeniach dotyczących pościgu.

  Zobacz też: W KRZESZYCACH DZIAŁAŁA OGROMNA FABRYKA SUBSTANCJI ODURZAJĄCYCH. ROZBILI JĄ POLICJANCI Z CBŚP


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Małe Mądrale odc.3