Droga ekspresowa S3 Zielona Góra – Niedoradz już gotowa....

  Droga ekspresowa S3 Zielona Góra – Niedoradz już gotowa. Wiemy, kiedy otwarcie. Sprawdziliśmy też, co z odcinkiem Niedoradz - Nowa Sól

  red.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Odcinek Zielona Góra - Niedoradz w czasie budowy
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©GDDKiA

  Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Właśnie trwają odbiory drogi ekspresowej S3 na odcinku Zielona Góra – Niedoradz. Wiemy już, kiedy pojedziemy nową trasą.
  Ponad 13-kilometrowy odcinek S3 zbudowała firma Budimex. Prace zakończyła 20 listopada. Teraz trwają odbiory trasy. Jak nas poinformowała w środę Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału GDDKiA otwarcie odcinka drogi S3 Zielone Góra - Niedoradz odbędzie się w piątek, 30 listopada. Tak więc kierowcy jeszcze w tym tygodniu pojadą nową drogą.

  Przypomnijmy, że pierwotnie zakładano, że fragment drogi S3 z Zielonej Góry do Niedoradza będzie gotowy w maju. Jak się okazało, konieczne było zwiększenie zakresu robót, stąd sześciomiesięczne opóźnienie.

  Odcinek S3 Niedoradz – Nowa Sól jeszcze w budowie


  Ostatnie prace trwają na 17-kilometrowym fragmencie trasy S3 Niedoradz – Nowa Sól. Wszystko wskazuje na to, że zostanie oddany do użytku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy jedynym wąskim gardłem na lubuskim odcinku drogi ekspresowej będzie most w Cigacicach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, nowa przeprawa przez Odrę będzie gotowa latem 2019 r.

  Od września jeździmy z Nowej Soli do Kaźmierzowa


  17 września został otwarty odcinek S3 na wysokości Nowego Miasteczka. Fragment S3 pomiędzy Nową Solą a Kaźmierzowem kosztował prawie miliard złotych. Zobacz zdjęcia:  Zobacz wideo: Premier Mateusz Morawiecki otworzył odcinek drogi S3 z Nowej Soli do Kaźmierzowa  Prace na S3 na południu Polski


  Duże opóźnienie jest na budowie odcinka drogi ekspresowej Polkowice – Lubin. Prace miały zakończyć się w czerwcu tego roku, ale nowy termin oddania drogi do użytku to koniec marca 2019 r.

  Gdy ten odcinek będzie gotowy, nową drogą S3 dojedziemy do węzła Legnica Południe. W tym miejscu można zjechać m.in. na autostradę A4.

  S3 od Legnicy do Lubawki


  W połowie października został oddany do użytku fragment drogi ekspresowej S3 Legnica – Bolków. 36-kilometrowy odcinek prowadzi od węzła Legnica Południe do węzła Bolków.

  W Dolnośląskiem do wybudowania pozostał najtrudniejszy odcinek prowadzący od Bolkowa go granicy z Czechami. W październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dotyczy ona dofinansowania budowy drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do granicy południowej państwa.  Zobacz też: Sprawdziliśmy, ile jeszcze potrwają roboty na budowie S3 w Zachodniopomorskiem i gdzie na kierowców czekają utrudnienia. Szczegóły w materiale poniżej:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wielkie show w Zielonej Górze! Usłyszymy największe przeboje muzyki poważnej i rozrywkowej!

  Wielkie show w Zielonej Górze! Usłyszymy największe przeboje muzyki poważnej i rozrywkowej!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love