MKTG SR - pasek na kartach artykułów

DROGA S3. Uwaga kierowcy jadący! Utrudnienia na przebudowywanym odcinku S3 Goleniów - Rzęśnica

oprac. (vp), źródło: GDDKiA
Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica oraz budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe.
Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica oraz budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe. Gazeta Lubuska
Wykonawca przebudowy drogi S3 na odcinku Miękowo - Rzęśnica (woj. zachodniopomorskie) wprowadził zmianę organizacji ruchu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Ograniczenia prędkości, objazdy i zakaz wyprzedzania na S3

Od 9 września w rejonie Klinisk kierowcy muszą jechać jedną jezdnią, prędkość jest ograniczona do 70 km/h, a w miejscach skrzyżowań, zjazdów i przejść z jednej jezdni na drugą do 40-50 km/h. Obowiązuje tam również zakaz wyprzedzania.

Na skrzyżowaniu S3 z drogą powiatową w Kliniskach zamknięto część relacji i wprowadzono objazdy przez najbliższe węzły drogi S3. Te utrudnienia są konieczne ze względu na przebudowę drogi obejmującą między innymi odsunięcie jezdni od zabudowań miejscowości Kliniska Wielkie i budowę nowego węzła drogowego.

Zmiany w okolicach węzłów Goleniów Południe i Rzęśnica

Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica oraz budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe.

Zakończenie robót planowane jest w kwietniu 2021 roku.

Mapa Stanu Budowy Dróg - woj. zachodniopomorskie
Mapa Stanu Budowy Dróg - woj. zachodniopomorskie GDDKiA

Powstanie nowy węzeł Kliniska Wielkie i przebudowany będzie węzeł Rzęśnica

Realizacja robót na odcinku S3 Miękowo - Rzęśnica rozpoczęła się w maju tego roku. Kontrakt realizuje firma Budimex S.A. Jest to dostosowanie do współczesnych parametrów odcinka wybudowanego w II połowie lat 70. ubiegłego wieku. Zakres robót na tym odcinku obejmuje miedzy innymi budowę nowego węzła Kliniska Wielkie i przebudową węzła Rzęśnica, budowę przejścia dla zwierząt oraz zmianę osi drogi w rejonie Klinisk Wielkich.

Organizacja ruchu przy węźle Rzęśnica będzie się jeszcze w zmieniała

Jak podaje szczeciński oddział GDDKiA, założenia kontraktu zakładały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu podczas okresu wakacyjnego, gdy drogą porusza się znacznie więcej pojazdów. Dlatego wykonawca realizował te roboty, które mogły być prowadzone bez większych utrudnień. Wyjątkiem był most na rzece Ina, gdzie ze względów technologicznych rozpoczęto roboty i wprowadzono zwężenie do jednej jezdni.

Koniec okresu wakacyjnego oznacza wprowadzenie większych utrudnień na tym odcinku, co jest niezbędne dla wykonania robót. Organizacja ruchu będzie się jeszcze w ciągu najbliższych tygodni zmieniała przy węźle Rzęśnica i budowanym przejściu dla zwierząt.

Zmniejszenia utrudnień na tym odcinku można się spodziewać podczas przyszłorocznego sezonu wakacyjnego.

Zobacz też: Jak wygląda postęp prac przy budowie drugiej nitki mostu na S3 w Cigacicach? Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Wakacje to okres wzmożonego ruchu na drogach prowadzących nad morze. Sprawdziliśmy, w których miejscach zazwyczaj tworzą się korki i jak można je ominąć. <script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2cf948b9-6b6b-7f4f-7d57-f4e32cb150bb,e43f2be7-e0b8-4518-83d8-14bde4766520,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>W miesiącach letnich ruch na drogach prowadzących na wybrzeże wzrasta nawet trzykrotnie w porównaniu do reszty roku. W miejscach, gdzie prowadzone są roboty drogowe, zazwyczaj tworzą się korki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wspólnie z policją i innymi zarządcami dróg opracowała mapę dróg alternatywnych. Zobacz, gdzie można spodziewać się największych zatorów związanych z remontami czy budową dróg. <center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/gazlub/?fref=ts" data-width="600" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>

Jak dojechać z Lubuskiego nad morze? Gdzie najczęściej tworz...

TO WARTO WIEDZIEĆ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska